Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Öztürk'ten Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Öztürk'ten Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
10 Ocak 2018 Çarşamba 15:05
Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Öztürk mesajında, "Toplumun haber özgürlüğünü kişisel özgülüğünün bir parçası olarak gören, mesleğinin onurunu tüm baskı gruplarının üzerinde tutan basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.

“Basın zor şartlar altında görevini azimle sürdürüyor” - 

“Zor şartlar altında görevlerini büyük bir azimle sürdürmeye çalışan sözde değil özde meslektaşlarımın gününü kutluyorum” diyen Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, mesajında şunları kaydetti: 

“Ünye'de ve hinterlandımızda faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, haber siteleri, radyo, televizyonlarımız ve ulusal ajanslarımızın temsilcileri sadece ilçemize değil, internet aracılığı ile tüm dünyaya ulaşan güçlü basınımız tüm hemşerilerimizin gurur kaynağıdır.

“Haberde bilgilere nasıl ulaşıldığını düşünmeye davet ediyorum” -

En doğru haberi halka ulaştırmak için verilen emek ve çaba, paylaşılan fikir ve duygular ile mesai saatlerinin pek de söz konusu olmadığı bu meslekte kazanılan manevi zenginliğin, ne kadar çok insana ulaşılırsa o oranda arttığına inanıyorum. Herkesi daha çok gazete, daha çok dergi okumaya, okurken de edinilen bilgiler kadar o bilgilerin bize nasıl ulaştığını düşünmeye davet ediyorum. Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan ve zamanla yarışan basınımızın, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir görevi vardır.

"Basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte"

Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.       

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, bölgemizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım."  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.