Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Mehmetçiğin fındığı TMO’dan
Mehmetçiğin fındığı TMO’dan
10 Ocak 2018 Çarşamba 21:06
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) fındık ihtiyacını karşılayacak. Yapılan anlaşmaya göre TMO, TSK'ya 2018 yılı içerisinde 2 partide toplam 388 ton kavrulmuş fındık teslim edecek.

TMO, TSK'ya yıl içinde toplam 388 ton kavrulmuş fındık teslim edecek. Milli Savunma Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında gıda maddeleri tedariki protokolü imzaladı. TSK'de görev yapan er ve erbaşların sağlıklı, güvenli ve dengeli beslenmesini sağlamak, bu kapsamda yerli ürün temin etmek ve çiftçiye destek olmak amacıyla imza altına alınan protokol kapsamında TSK'nin ihtiyaç duyduğu gıda maddeleri, Milli Savunma Bakanlığınca, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili ve bağlı kuruluşları ile denetimi altındaki üst birlikler ve kooperatiflerden tedarik edilecek.

Protokol kapsamında TSK, TMO'dan yaklaşık 13 milyon liralık fındık alacak. TMO'dan yapılan açıklamaya göre, imzalanan protokole göre TMO tarafından Mili Savunma Bakanlığı’na iki parti halinde toplam 388 ton kavrulmuş iç fındık teslim edilecek.

-İlk teslimat 15 Ocak’ta-

 

İlk teslimat olan 263 ton kavrulmuş iç fındık 15 Ocak-15 Şubat tarihlerinde verilecek. İkinci parti olan 125 ton teslimat ise 1-30 Haziran tarihlerinde yapılacak. Teslimatlar Niğde/Bor, Çatalca, Kayseri ve Gölcük Ana İkmal Merkez Komutanlığı ve Birlik noktalarına yapılacak.Ordu Olay
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.