Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’de 5 bin öğrenciye sınav desteği
Ünye’de 5 bin öğrenciye sınav desteği
10 Ocak 2018 Çarşamba 21:07
Yeni sınav sistemiyle birlikte sınava girecek öğrencilere destek amacıyla Ünye Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 8. ve 12. sınıf öğrencilerine sınavlara hazırlık test kitapları hazırlayarak sömestr tatili öncesi dağıttı.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Hem TEOG hem de üniversite sınavı anlamında Türkiye sınav sisteminde yeni bir döneme geçti. Bizde sömestr tatilinde öğrencilerimizin geleceğine katkı sunmak amacıyla test kitapları hazırladık.” dedi.

Yeni sınav sistemine uygun olarak Ünye Belediyesi ve Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle soru bankası şeklinde hazırlanan kitaplar, Ünye’de öğrencilere dağıtıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Anafarta Ortaokulu’nda test kitabı dağıtımı yaptı.

Tamer Uysal, yarıyıl tatilinde öğrencilerin zamanlarını doğru ve verimli bir şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla Ünye Belediyesi desteğiyle soru bankası hazırlanarak öğrencilere dağıtıldığını söyledi.

- “Eğitim kalitesini arttırma çalışmaları devam edecek” -

Bu çalışmanın ilçede eğitimde yükselmesi ve kaliteleşmesine vesile olacağını ifade eden Tamer Uysal, şu açıklamayı yaptı:

“İlçemizde eğitimin gelişmesi, dersliğe düşen öğrenci sayısının azalması, derslik sayısının artırılması, okullaşma ve okullaşmanın yanında eğitim kalitesinin arttırılması noktasında hangi desteği istediysek Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar bize o imkanları verdi. Soru bankası önerisi de kendilerinden geldi. İlçemizde eğitimimizin kalitesine arttırmaya yönelik çalışmalar devam edecektir. Öğrencilerimizin geleceğine yön veren sınavlarında böyle bir hazırlık gerçekleştirerek destek veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyorum.”

- En büyük pay Milli Eğitim’e aktarılıyor  -

Başkan Ahmet Çamyar, kendilerinin çok zor şartlarda eğitim görerek bugünlere geldiklerini, bugünkü öğrencilerin imkanlar açısından çok şanslı olduğunu söyledi.

Devlet bütçesinde en büyük payın bugün Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldığını ifade eden Çamyar, “Bütçede en büyük pay geçmişte Milli Savunma Bakanlığı’na ayrılırken, bugün en büyük pay Milli Eğitim Bakanlığı’na ayrılıyor. Hızla okullaşma oranımız, derslik sayımız, teknolojik sınıflarımız artıyor. Ama bunun içini esas dolduracak olan öğrencilerimiz” dedi.

- Ünye’de  tekli eğitim 2019’da hedefleniyor -

Başkan Çamyar, yapılan planlamayla Ünye’de 2019 yılında tekli eğitime geçilmesinin hedeflendiğini belirterek, “Bugünün öğrencileri geleceğin Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Milletvekili, Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı olacaklar. Bu doğrultuda öğrencilerimizin eğitimine son derece önem veriyoruz. Biz birleştirilmiş sınıflarda ders görürken, bugün gelinen noktada sınıflarımız 20-30 kişilik oldu. 2019 yılında ise ilçemizde tekli eğitime geçilecek. Hepinize başarılar diliyorum.”ifadelerini kullandı.

Ünye Belediyesi olarak sınavlara hazırlık sürecinde öğrencilere destek olmak amacıyla soru bankaları hazırladıklarını belirten Başkan Çamyar, şunları söyledi:

 

“Sınav sistemi hem TEOG, hem de üniversite sınavı anlamında Türkiye yeni bir döneme geçti. Öğrencilerimiz bu dönem içerisinde neyle karşılaşacaklar? Öğretmenlerimiz gerekli bilgileri öğrencilerimize aktarıyor, ama bizde sömestr tatilinde kitapçıkta ki soruları çözmek suretiyle öğrencilerimizin geleceğine katkı sunmak istedik. İki gün içerisinde Ünye’deki 5 bin öğrencimize kitap dağıtımı gerçekleşeceğiz. İnşallah bu kitaplar öğrencilerimizin gitmek istedikleri okullara katkı sağlar.” Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.