Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
CHP basına özgürlük istedi!
CHP basına özgürlük istedi!
10 Ocak 2018 Çarşamba 21:10
CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, yerel basının önemine vurgu yaptığı konuşmasında basın mensuplarına daha özgür şartların sağlanması gerektiğini söyleyerek, “Basının çok ciddi iktidar baskılarına maruz kaldığını düşünüyoruz. Basınımızın ciddi anlamda istediklerini istediği gibi yazacağı, istediği gibi haber akışı sağlayacağı günlerin en kısa sürede gelmesini diliyorum. Ünye’mizin güzide basın kuruluşlarından biri, yerel ölçekte günlük çıkan gazetelerin başında gelen Ünye KENT Gazetesi’nin başarılarının devamını diliyoruz. Gününüz kutlu olsun.”dedi.

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral ve yönetim kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ünye KENT Gazetesi sahibi Ali Öztürk ve ekibine kutlama ziyaretinde bulundu.

İsa Maral, yerel basının önemine vurgu yaptığı konuşmasında basın mensuplarına daha özgür şartların sağlanması gerektiğini söyledi. 

Basın sektörünün ülkenin geleceği için önemine işaret eden Başkan İsa Maral,  “Basının önemi ülkemizde her geçen gün ortaya çıkıyor. Biz Türkiye’de basının genel anlamda büyük baskılar altında olduğunu biliyoruz. Bunun dışında mali olarak kendilerini devam ettirebilmeleri için ciddi sıkıntıları var, devlet tarafından da çok fazla desteklendiklerini düşünmüyoruz. Kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalışıyorlar ve çokta önemli işlevleri bulunuyor.” dedi.

- “Basının iktidar baskılarına maruz kaldığını düşünüyoruz” -

“Dördüncü kuvvet olarak ifade edilen basının ulusal düzeyde istediğimiz düzeyde olmasa da, Ünye’deki basının hem çeşitlenmesinde, hem internet gazeteciliğinin de yaygılaşmasının toplumun haber alma özgürlüğü ve bilinçlenmesi açısından çok önemsediğimizi söylemek istiyorum” diyen Maral, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Cumhuriyet Halk Partisi’nin görüşleri her zaman belli. Basının çok ciddi iktidar baskılarına maruz kaldığını düşünüyoruz. Basınımızın ciddi anlamda istediklerini istediği gibi yazacağı, istediği gibi haber akışı sağlayacağı günlerin en kısa sürede gelmesini diliyorum. Ünye’mizin güzide basın kuruluşlarından biri, yerel ölçekte günlük çıkan gazetelerin başında gelen Ünye KENT Gazetesi’nin başarılarının devamını diliyoruz. Gününüz kutlu olsun.”

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı ve Ünye KENT Gazetesi sahibi Ali Öztürk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan İsa Maral ve ekibine teşekkür etti.

- “Herkesi gazetemize sahip çıkmaya davet ediyorum”-

Öztürk, konuşmasında yerel basının desteklenmesi gerektiği vurgusu yaparak, şunları söyledi:

“Basın zor bir meslek. Bir haber yaparken birilerini sevindirirken, birilerini üzeceksiniz doğal olarak. Bizim kısasımız milletin menfaatine, hizmet yönünde haberler yapmak, birilerini eleştirirken kişiselleştirmeden bütüne bakmak. Küçük parçalarla uğraşmak değil, bütüne bakarak millete ve memlekete ne verdiği, ne aldığı ve ne götürdüğüne bakar haber yapan. Dolayısıyla biz haberciliğimizde hep düstur edinmişizdir ‘Vara var, yoka yok’ demeyi. Dolayısıyla biz o düstur ile devam ediyoruz.

Ünye’de tek günlük gazete kaldı. Buna sizinde desteğiniz ile herkesi gazetemize sahip çıkmaya davet ediyorum. Çünkü bu da elden giderse halka ulaştıracak, halka söylenecek bir aracı daha yok. Dolayısıyla bu köprü yıkılmasın ve bu köprüye sahip çıkalım.

Yeni yönetiminize başarılar diliyor, tebrik ediyorum. İnşallah memleketimize birlikte iyi hizmetler sunarız. Kurumum ve gazetem olarak iktidar muhalefet demeden her zaman sesiniz olmaya, yanınızda olaya bir görev olarak addediyorum.” 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.