Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Daha iyisini yapmak için adayım”
“Daha iyisini yapmak için adayım”
11 Ocak 2018 Perşembe 08:44
Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan adayı Ahmet Martoğlu, mevcut Başkan Bekir Şimşek’in aday olmayacağını açıkladıktan sonra kooperatif ve üyelerin baskıları üzerine yeniden aday olduğunu açıklamasına ilişkin, “Ben kooperatiflerin Bekir Şimşek’e ‘aday ol’ dediğine inanmıyorum. İki aday daha vardı, geri çekildiler. Ben çekilmedim. Neden çekilmediniz derseler, biraz da biz hizmet edelim, gençler gelsin.” dedi.
Martoğlu, adaylığına ilişkin, “Bazı çalışmaları Bekir Şimşek’ten daha iyi yapabileceğime ve başarabileceğime emin olduğum için aday oldum. Bekir Şimşek’ten kalan işleri desteği ile yürütmeye hazırım. Ondan daha iyisini yapacağıma da eminim.” dedi.
Seçildiği zaman nasıl bir süreç yürüteceğine ilişkin Martoğlu; “Kapıdan girdiğim zaman arkadaşlarımın önünü ilikleyip, kafasını yere eğmesini istemiyorum. Gelip bana dertlerini anlatacaklar. Esnaflarımızla içli dışlı olacağım.”mesajı verdi.

 

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan adayı Ahmet Martoğlu, gazetemize özel yaptığı açıklamada, 12 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası olağan kongresinde başkanlığa talip olduğunu, seçildiği zaman Oda’ya taze kan getireceklerini söyledi.

Ahmet Martoğlu, Oda’da 2 dönemden fazla başkanlık yapmayacağını, kendisinden sonra gençlerin önünü açmak istediğini ifade etti.

- “Daha iyi yapabileceğime ve başarabileceğime emin olduğum için adayım” -

Oda üyesi olarak Başkan olma hakkını kendinde gördüğünü ifade eden Ahmet Martoğlu, neden başkan adayı olduğunu şöyle açıkladı:

“Oda seçimlerinde Bekir Şimşek dışında bir kişinin daha çıkacağını duydum. Onlar aday olabiliyorsa benimde üye olarak aday olma hakkım var diye düşündüm. Bekir Bey ‘Yoruldum, bırakacağım ben bu işi aday olmayacağım’ demişti. Ben de aday olarak çıktım. Bekir Şimşek o zaman ‘Aday olacağım’ deseydi ben çıkmazdım.  Bazı çalışmaları Bekir ağabeyimizden destek alıp, daha iyi yapabileceğime ve başarabileceğime emin olduğum için aday oldum. Bekir Şimşek’ten kalan işleri desteği ile yürütmeye hazırım. Ondan daha iyisini yapacağıma da eminim. “

-“Ben kooperatiflerin ‘Aday ol’ dediğine inanmıyorum”-

Mevcut Başkan Bekir Şimşek’in aday olmayacağını açıklamasından sonra kooperatif ve üyelerin baskılarından dolayı tekrar aday olduğunu açıklamasına da eleştiri getiren Martoğlu; “Bekir Bey’in yeniden aday olmasını, Büyükşehir Belediyesi ile olan işlerin yarım kalması ve kooperatif başkanlarının ‘işlerimiz bitmedi, bir dönem daha devam et’ demesi üzerine tekrar aday olduğunu söyledi. Kooperatiflerin ‘devam et’ demesine ben pek inanmıyorum. İki aday daha vardı, geri çekildiler. Ben çekilmedim. Neden çekilmediniz derseler, birazda biz hizmet edelim, gençler gelsin birazda. Benim yönetimdeki arkadaşlarım da devam et dedi.” diye konuştu.

-“Şoförler Odası’nın eksiklerini tamamlayacağım”-

Seçildiği takdirde yapacağı çalışmalara ilişkin Başkan adayı Ahmet Martoğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Bir karar alacaksam ekip arkadaşlarım ile alacağım. Eksiklik olarak Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın çekicileri vardı, onlar gitti. Benim esnafım sigortasını yaptırıp da yolda kaldıysa, benim hizmet eden arkadaşım olay yerine gidecek. Belki benim esnaf arkadaşımın okuma yazması yok, nasıl okuyacak trafik raporunu? Giden görevli arkadaş aracı sanayiye çekecek. Böyle bir şey yapma planım var.

İkinci olarak yapacağım çalışma ise, bizim 950 üyemiz var, bu üyelerimiz için hastaneler ile görüşüp, esnaf arkadaşlarımız için indirim uygulatmak.

Vatandaş bankalara gidiyor bir makbuz veya evrak alacak, bankaya bir miktar para ödüyor ama alamıyor. Vatandaş bankaya gidecek sıra bekleyecek, tekrar cemiyete gelip sıra bekleyecek. Burada makbuz kesilir bir iki tane birikir, oradaki görevli arkadaş bankaya yatırır. Ben bu hizmetleri yapacağım. Bu yapacağımız hizmetler Odada şuan da mevcut değil.

Vatandaşımız Bekir Bey’in ‘aday olmayacağım’ deyip de tekrar aday olmasına kızdılar. Kamyon garajımızdaki arkadaşlarımız, ‘24 yıldır bir defa çayımızı içmeye gelmedi’ diyorlar. Bende bu konuda kendimi şanslı gördüğüm için yoluma devam ediyorum.”  

-“Şoför esnafının en büyük sıkıntısı S Plaka”-

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan adayı Ahmet Martoğlu, Ünyeli şoför esnafının en büyük sıkıntısının S Plaka olduğunu da belirterek, “Şoför esnafının sıkıntıları arasında S Plaka var. Pelitliyatak’ta ki bir taşımacı 20 liraya servis belgesi alıyordu, şimdi ise mahalle olduğu için Ünye ile aynı tutmuşlar. Ünye’de esnaf da 600, Pelitliyatak’da ki esnaf da 600 ödüyor. Bunu aşağı düşürmeye çalışacağım. Pelitliyatak ve Ünye’de ki potansiyel bir değil. Mesela bir OSB olsa S plakalar alınır. Fatsa aldı, orada OSB’ye gidiyor dönüşte Bolaman’a da gidiyor, şehir içine gidiyor bir de özel okula servis götürüyor. Bizim arkadaşımız okula gidiyor arabayı kilitliyor, akşama kadar duruyor. Nasıl ödesin 40 bin lirayı? Ev mi baksın, çocuğunu mu okutsun?” dedi.

 -“Kapıdan girdiğim zaman arkadaşlarımın önünü ilikleyip,  kafasını yere eğmesini istemiyorum”-

 

Seçildiği zaman nasıl bir süreç yürüteceğini de açıklayan Martoğlu; “Kapıdan girdiğim zaman arkadaşlarımın önünü ilikleyip,  kafasını yere eğmesini istemiyorum. Gelip bana dertlerini anlatacaklar. Odanın fiyatları yüksekse aşağı düşürmeye çalışacağım. Odanın gelirine ve giderine bakılacak. Esnaflarımızla içli dışlı olacağım.“ diye konuştu. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.