Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
 Şehit, gazi ve engelli aileleri, vali konağı’nın misafiri olmaya devam ediyor
Şehit, gazi ve engelli aileleri, vali konağı’nın misafiri olmaya devam ediyor
11 Ocak 2018 Perşembe 15:00
Ordu Valisi Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, ilçelerde ikamet eden şehit, gazi ve engelli ailelerini, Vali Konağı’nda ağırlamaya devam ediyor.

Vali Konağı’nın 10 Ocak 2018 Çarşamba günkü misafirleri ise Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinden gelen şehit, gazi ve engelli aileleri oldu.

Altınordu’da yaşayan şehit, gazi ve engelli aileleri ile bir araya gelerek onları Vali Konağında misafir eden Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, 21 Aralık 2017 tarihinden bu yana ilçelerde oturan şehit, gazi ve engelli ailelerini ağırladı.

Vali Konağı’nın kapılarını bu kez Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinde ikamet eden şehit, gazi ve engelli ailelerine açan Bayan Yavuz, yaklaşık 30 kişilik bir grubu kapıda karşılayarak, güler yüzünü bir kez daha gösterdi.

Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinden gelen şehit, gazi ve engelli aileleri ile bir süre sohbet ederek, hatırlarını soran Selda Yavuz, sorun ve istekleri dinleyerek not aldı.

 -“Eşlerinizi, evlatlarınızı vatan uğruna şehit verdiniz”-

“Sizleri Vali Konağı’nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyerek, sözlerine başlayan Selda Yavuz, ”Tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor ve sizlere sabırlar diliyorum. Eşlerinizi, evlatlarınızı vatan uğruna şehit verdiniz. Acılarınız çok büyük. Acılarınızı paylaşıyorum. Allah sizlere sabır, güvenlik güçlerimize güç, kuvvet versin. Bilmenizi isterim ki, her zaman siz değerli şehit ailelerimizin yanındayız. Kapımız sizlere daima açıktır. Burası milletin konağı ve sizler şeref konuğumsunuz” diye konuştu.

Diğer taraftan, Vali Seddar Yavuz’da bugün yoğun programı arasında Vali Konağı’nda gerçekleştirilen programa katılarak, Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinden gelen şehit, gazi, engelli aileleri ile biraraya gelme fırsatı buldu.

-“Şehit aileleri bizim baş tacımızdır”-

Eşi Selda Yavuz ile birlikte her akşam şehit aileleri, gaziler, engelli, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içindeki aileleri ziyaret ettiklerini hatırlatan Vali Yavuz, “Şehit ailelerimiz bizim baş tacımızdır. Sizlere sahip çıkmak bizim görevimiz" dedi ve karşılaşılan herhangi bir sorun veya ihtiyaç durumunda mutlaka kendilerine bildirilmesini istedi.

 

Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinden gelen şehit, gazi ve engelli aileleri Vali Konağı’na ilk kez geldiklerini söyleyerek, “Selda Yavuz Hanımefendinin bizlere göstermiş olduğu yakın ilgisi ve güler yüzü memnuniyetimizi o kadar çok artırdı ki, duygularımızı ifade etmekte zorlanıyoruz. Bizleri unutmayarak, bir araya getirip hatırlamaları ve Vali Konağı’nda ağırlamalarından dolayı Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve Eşi Selda Yavuz hanımefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.Ordu Valiliği
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.