Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Mülki İdare Amirliği samimiyettir, ihlâstır, içtenliktir”
“Mülki İdare Amirliği samimiyettir, ihlâstır, içtenliktir”
11 Ocak 2018 Perşembe 15:13
10 Ocak İdareciler Günü, Ordu’da düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un ev sahipliğinde, ODÜ Uygulama Restoranında düzenlenen 10 Ocak İdareciler Günü kutlama programına, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Turgut Subaşı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Ahmet Arık, Ordu İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Murat Yılmaz ile ilçe kaymakamları katıldı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, mülki idare amirliğinin onurlu bir meslek olduğunu vurgulayarak, toplumda devletin, milletin, bayrağın ve kutsal değerlerin pekiştirilmesinde ve yaşatılmasında mülki idare amirlerinin katkısının inkâr edilemeyeceğini söyledi.

Mülki idare kurumunun, ülkede en güvenilir kurum olduğunun altını çizen Vali Yavuz, “ Bizim mesleğimiz bir nevi din adamlığı gibidir. Biz de en ufak bir kusur adeta dev olur. Sizler bunun bilinci içerisinde çalışıyorsunuz. Sizlere bir meslektaşınız olarak teşekkür ediyorum. Hassaten mesleğimizin bu özelliğinin yıllar itibariyle devam etmesini diliyorum. Zaten bu şuurla yetişiyoruz” diye konuştu.

-“Kendinizi sürekli yenileyin”-

Konuşmasının devamında Kaymakamlara bazı tavsiyelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, okumalarını ve kendilerini sürekli yenilemelerini istedi.

Mülki idare amirlerinin profesyonel yönetici olduklarının altını çizen Vali Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece kendinizi Kaymakam, Vali olarak kodlamayın. Devletin çeşitli kademelerinde hizmet ve görev almaya hazır hale gelin. Çünkü, mülki idare mesleği, Osmanlı’daki Enderun gibidir. Yani, ‘sadece Kaymakam, Vali olacağız. Başka bir hülyamız, rüyamız yok’ diye kendinizi kodlamayın. Kendinizi daima geliştirin. Özellikle okumaktan ilişiğinizi kesmeyin. Lütfen bol bol okumaya devam edin.”

-“Pozitif duygusal banka hesabı oluşturun”-

Mülki idare amirlerine bazı tavsiyelerde de bulunan Vali Yavuz, “Mülki idare amirlerinin en önemli görevi; eşitleriyle, astlarıyla, üstleriyle ve toplumun diğer katmanlarıyla pozitif duygusal banka hesabı oluşturmalarıdır. Bu liderliğin temel şartıdır. Elini sıkmadığınız, gözüne sevgi ile bakmadığınız, hiç kimseden siz fedakarlık bekleyemezsiniz. Verdiğiniz emri yerine getirir. Niye bunu yapmadın dediğinizde, ‘efendim emir vermediniz ki yapayım’ der. Dolayısıyla yeteneklerini de kaybettirirsiniz insanlara, cesaretlerini de yok edersiniz. Bizim işimiz; vatandaşlarımıza, topluma moral, cesaret ve pozitif heyecan vermektir” şeklinde konuştu.

-“Mülki idare amirliği samimiyettir, ihlâstır, içtenliktir”-

“Mülki idare amirliği samimiyettir, ihlâstır, içtenliktir” diyen Vali Seddar Yavuz, konuşmasını şöyle tamamladı:

 

“Biz mesleğimizi rol olsun diye, aferin desinler diye iş yapmayız. Biz gerçekten inandığımız için, doğru olduğu için, Allah rızası için yaparız. Yoksa başka bir gaye için, meşhur olmak için yapmayız. İkbal beklentisi için de yapmayız. Çünkü, rol için yaptığınızda ömür boyu yapamazsınız. O yüzden bu meslek, rol yapılacak bir meslek değil. Birlikte çalıştığınız insanlara örnek olmak gibi bir özelliğiniz var.  Bizim diğer meslek gruplarından farkımız, nezaket ve zarafetimizdir. Bunu gerçekleştirebilmeniz için de hayat biçiminizi ona göre kodlamanız gerekiyor.”Ordu Valiliği
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.