Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
DOKA’dan, 17 Milyon’luk Turizm ve Kültür Altyapı Proje Desteği
DOKA’dan, 17 Milyon’luk Turizm ve Kültür Altyapı Proje Desteği
11 Ocak 2018 Perşembe 18:57
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Mali Destek Programı kapsamında proje teklif çağrısına çıkan programların ‘Bilgilendirme Toplantısı’, Ordu Valisi Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Vali Yardımcıları Bayram Gale, Ahmet Arık, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, DOKA Genel Sekreter Vekili Onur Adıyaman, ilçe Kaymakamları ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, DOKA’nın Mali Destek Programı kapsamında iki ayrı program için proje teklif çağrısına çıkıldığını belirtti.

Proje teklif çağrıları hakkında bilgi veren Vali Yavuz, “DOKA’nın Mali Destek Programı kapsamında iki program için proje teklif çağrısına çıkıldı. Bunlardan birisi, toplam 12 Milyon TL bütçesi bulunan Tarihi, Kültürel ve Doğal Değerlerin Korunması ve Geliştirilmesi Programı, diğer ise DOKAP’ın da katkı sağladığı ve toplam bütçesi 5 Milyon 175 Bin TL olan Yeşil Yol Güzergâhındaki Kültür-Turizm ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programıdır.  Her iki projede turizm ve kültür alanında olduğundan, ilimizdeki turistik mekânların altyapı ihtiyaçlarının giderilmesine fayda sağlayacaktır. Her iki programdan da azami düzeyde istifade edebilmemiz için projeler hazırlamalıyız.” dedi.  

Ordu’da, proje sayısının ve niteliğinin arttırılması için bir çalışma yapılması için talimat verdiğini hatırlatan Vali Seddar Yavuz, ilçe yöneticilerine nitelikli proje hazırlamaları konusunda tavsiyelerde bulundu. 

DOKA’nın son proje teklif çağrısına sağladığı kaynağın 17 milyon TL olduğunu belirten Vali yavuz, bu kaynağı nitelikli projelerde kullanmak istediklerinin altını çizdi.

Toplantıda, DOKA Proje Uzmanı Burhan Yazıcı tarafından slayt sunumu eşliğinde proje teklif çağrısına çıkılan programlar hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulunuldu.

 

 

 Ordu Valiliği
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.