Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
209 Kişi gıda hijyeni eğitimi aldı
209 Kişi gıda hijyeni eğitimi aldı
11 Ocak 2018 Perşembe 18:21
Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen Gıda Hijyeni eğitimine 209 kişi katıldı. Eğitimler kapsamında ilk eğitime 130, ikinci eğitime ise 79 kişi katılarak gıda hijyeni belgesi almaya hak kazandı.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, fırınlarda ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışanların yanında, bakkal, market, büfe v.b yerlerde ekmeğin satışa sunulduğu yerlerdeki personellerin gıda hijyeni eğitimi belgesi zorunluluğu getirildiğini hatırlattı.

İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde gıda hijyeni belgesi olmayanların cezai müeyyide ile karşılaşacağını belirten Durmuş Zor, fırınlarda ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışanların yanında, bakkal, market, büfe gibi faaliyet gösteren işletmeler için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliği ile hijyen eğitimi verdiklerini ifade etti.

Zor, fırınlarda ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışanların yanında, bakkal, market, büfe v.b yerlerde ekmeğin satışa sunulduğu yerlerdeki personellerin en az 1 günlük gıda hijyeni konularında eğitim ve akabinde yapılacak sınav sonunda belgelerini alma mecburiyeti getirildiğini hatırlattı.

Eğitime katılması gerekenlere çağrı yapan Zor, şunları söyledi:

 

“Durumun ciddiyetine binaen 27 Aralık 2017 Çarşamba günü ve 8 Ocak 2018 günü ÜTSO Konferans Salonu’nda Ordu İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ortaklaşa Gıda Hijyeni konulu eğitim düzenlendi. Hijyen eğitimi almamış kişiler, fırınları imalat ve servislerinde çalıştırılmayacaktır. Hijyen eğitimi ve belgesini almamış işyerleri bakkal, büfe, market ve fırın tezgahlarında ekmek satışına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından müsaade edilmeyecektir. Bu kapsamda ilk düzenlediğimiz eğitime 130 kişi, ikinci eğitime ise 79 kişi katıldı. İlk eğitime katılan 130 kişi belge almaya hak kazandı. Eğitimlerimiz 2018 yılında talep oldukça devam edecek.” Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.