Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İttifakta Ünyeli Aksu’da yer aldı
İttifakta Ünyeli Aksu’da yer aldı
12 Ocak 2018 Cuma 17:49
2019 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimleri için AK Parti ile MHP arasında önce ittifak yapma kararı alındı, ardından da İttifak Komisyonu kuruldu. Komisyonda yer alacak isimlerin belirlenmesinin ardından MHP’den Ünyeli hemşerimiz İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu’nun da komisyonda temsilci olarak yer aldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmede AK Parti ile MHP arasında bir komisyon kurulması kararlaştırıldı. AK Parti ve MHP'den 3'er kişinin katılımıyla oluşacak komisyon ittifak için yapılacak düzenlemeleri ve uyum yasalarını ele alacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti ile MHP arasında ittifak görüşmelerini yürütecek komisyon üyelerinin belirlendiğini açıklayarak, “Komisyon TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan oluşuyor." dedi.

İttifak Komisyonu’nda MHP'den Mehmet Parsak, Mustafa Kalaycı ve İstanbul Milletvekili Ünyeli hemşerimiz İsmail Faruk Aksu da görev yapacak.

-Bahçeli, ittifak önermişti-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini belirtmiş ve "Cumhur ittifakı" önermişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısında bu çağrıya yanıt vermiş ve bu ittifakın "milli ve yerli bir ittifak" olacağını kaydetmişti. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmiş ve ittifak üzerine bir görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmede, iki partinin temsilcilerinden oluşacak bir komisyonun ittifak konusunda çalışması kararı alınmıştı.

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.