Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye İlim Yayma Cemiyeti, Eğitim Kampına ev sahipliği yaptı
Ünye İlim Yayma Cemiyeti, Eğitim Kampına ev sahipliği yaptı
5 Şubat 2018 Pazartesi 17:24
Ünye İlim Yayma Cemiyeti Dr. İ. Niyazi Kurtulmuş Öğrenci Yurdu, Bursa İlim Yayma Cemiyeti Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Yüksek Öğretim Öğrenci Eğitim Kampına” ev sahipliği yaptı.

Bursa İlim Yayma Cemiyeti’nin öğrencileri, Ünye İlim Yayma Cemiyeti Dr. İ. Niyazi Kurtulmuş Öğrenci Yurdu’nda kamp yaptılar.

Eğitim kampının ana temasını Bosna Hersek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Bilge Kral, merhum Aliya İzzetbegoviç ve eserleri oluşturdu. Kamp sürecinde İzzetbegoviç’in İslam Deklarasyonu adlı kitabı okundu ve müzakere edildi.

Kampa katılan öğrencilere Ensar Vakfı Ünye Şube Başkanı Ahmet Bilgü ve ÜNÇEK Başkanı Hüseyin Dikici tarafından Aliya İzzetbegoviç’in eserleri etrafında seminer verildi.

İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şubesi Başkanı Nurullah Keskin ve yönetim üyeleri, kamp çalışmalarında sırasında öğrencileri ziyaret edere, sohbet ve istişarelerde bulundular.

Ünye’de dolu dolu üç gün süren öğrenci eğitim kampında her gün “Coğrafya, Tarih ve Kültür Gezileri” de düzenlendi.

Bu kapsamda ilk gün gerçekleşen gezilerde Fatsa/Bolaman, Perşembe/Yason Burnu ve Kilisesi, Ordu/Boztepe gezildi. Aynı gün içerisinde öğrenciler Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Ordu III. Fotoğraf Sergisi’ne de katıldılar.

İkinci gün Ünye Kalesi çıkıldı, Şeyh Yunus Türbesi ve Şeyh’ül Müderrisin Yusuf Bahri Efendi’nin mezarı ziyaret edildi. Aynı gün içerisinde öğrenciler Çamlık, İskele, Kadılar Yokuşu, Bakıcılar Arastası, Orta Camii ve Saray Cami’ni gezip gördüler.

Üçüncü gün Çaybaşı’nda gerçekleşen gezi programında tarihi değeri haiz Kargalı Camii ve Mektebi ile Çayır Camii ve Mektebi ziyaret edildi. Çaybaşı’nda devam eden gezi programında özgün Karadeniz mimarisini yansıtan, etnografik yapı ürünleri olarak ahşap evler, ambarlar, taş fırın ve değirmenler görüldü.

Üç gün süren Yüksek Öğretim Öğrenci Eğitim Kampı öğrencilerin memnuniyetiyle sona erdi.

 

 

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.