Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
 “Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu” Ünye’de
“Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu” Ünye’de
6 Şubat 2018 Salı 19:03
Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Ünye Turizm İşletmecileri Derneği işbirliğiyle “Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu” Ünye’de başladı.

“Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu” Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Ünye Turizm İşletmecileri Derneği işbirliğiyle Ünye’de başladı.

Usta öğreticiliğini Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi’nin yaptığı kurs, Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verilecek olup, 88 saat sürelik eğitim 1.5 ayda tamamlanması planlanıyor.

-“Kurs katılımcılar için faydalı olacak”-

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan,  Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu’nu alan meslek elemanlarının konuklara Türkiye'nin coğrafi özelliklerini, tarihi ve doğal güzelliklerini, Anadolu'nun tarih öncesi çağlarını ve Anadolu’da yaşamış uygarlıkları tanıtabilen birey olarak yetişeceğini söyledi.

Erdoğan, “İstihdam alanları, mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, konaklama seyahat alanlarında yöresinde tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtma faaliyetlerini yapabilirler. Bu sertifikaya sahip olanlar TKDK’da proje yaparlarsa belgesi olmadan proje yapanların 10 puan önüne geçiyor.” dedi.

-“490 kursa 10 bin 866 kursiyer katıldı”-

Erdoğan, 2017-2018 eğitim öğretim yılında açtıkları kurslara ilişkin olarak da şu bilgiyi verdi:

“Şu ana kadar Ünye Halk Eğitim olarak 490 kurs açtık, kurslarımıza 10 bin 866 kursiyer katıldı. 355 genel kurs, 7 bin 592 kursiyer, mesleki ve teknik kurs sayısı 136, kursiyer sayısı 3 bin 274' tür.  8 sınıf destekleme kursu toplam öğrenci sayımız 1. dönem 243 kayıt. 6 şube KPSS kursu ve bunun yanında 1 engelli KPSS kursumuz var. Şu an yoğun olarak servis araçları sürücülerine eğitim veriyoruz 1. grup Tekkiraz’da idi. 2. grup 5 Şubat tarihinde Yalı’daki binamızda başladı.”

-“Turizm konusunda ciddi çalışmalar yapılıyor”-

Ünye’de başlayan “Kırsal Turizm Etkinlikleri Kursu”na katılan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, turizm şehri olan Ünye’de her bireyin turizme aday olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bu noktada da gerek yerel yönetimlerimiz, gerekse genel yönetimlerimiz ciddi çalışmalar yapıyorlar. Ama yapılan bu turizm yatırımlarının tanıtımlarını sizler yapacaksınız.  Ünye Turizm İşletmecileri Derneği bu güne kadar ilçe turizminin gelişmesi, ilerlemesi, kalkınması adına Turizm Master Planına hep dikkat çekti. İnşallah Büyükşehir Belediyesi bunu devreye koyar. Sizler burada aldığınız eğitimle buna katkı sağlamış olursunuz.” diye konuştu.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Başlık : DİPSELEK ŞELALESİ Tarih : 6 Şubat 2018 / Pazar Üye Adı :zeki fidan
Doğal güzellikleri yok ediyoruz. Erenyurt'taki Dipselek Şelalesi'ni yok ettiler. Turistleri doldurulan dereler için mi getirecekler?