Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“3-3,5 Milyon Lirası olan babayiğitleri bekliyoruz”
“3-3,5 Milyon Lirası olan babayiğitleri bekliyoruz”
6 Şubat 2018 Salı 18:07
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Gölevi Mahallesi’nde bulunan Gölevi Motel’in yıkılarak restoran ve kafe projesi yapımıyla, Kaledere Mahallesi’nde 112 Acil sağlık ekiplerinin bulunduğu bina ve Güneş Kuyumcu’nun da bulunduğu alanın yıkılarak yapılacak yatırımlar için yatırımcılara çağrı yaptı.
Ünye’de iki dev ihalenin daha hayata geçeceğini ifade eden Başkan Çamyar, “Gölevi Motel ve Güneş Kuyumcu’nun olduğu yer olmak üzere iki yıkım çalışmamız olacak. Her biri için yatırım yapacak olan, ‘Benim 3-3,5 milyon lira param var’ diyen babayiğitler varsa. Ki gazete ve televizyonlarda ilan etmemize rağmen babayiğit çıkmıyor, ama yapana eleştiri hazır. Burası kime verildi, ne zaman verildi, bizim niçin haberimiz yok gibi eleştiriler yapılıyor. Meclis kürsüsünden ilan ediyorum, iki yerle ilgili projemiz hazır. Yapım ihalesine çıkacağız. Babayiğitler varsa ihale açık bekliyoruz” dedi.

 

 

 

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar Başkanlığında, belediye şubat ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti.

12 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, imarla ilgili olan iki madde İmar Komisyonu’na görüşülmek üzere havale edildi.

- Meclis tarihinde ilk defa banka müdürü ve yetkilisi izleyici olarak katıldı -

Belediye Meclisi olağan toplantısında, ilk defa Ünye’de bir Banka Müdürü ve banka yetkilisi meclis toplantısına izleyici olarak katıldı. Halk Bankası Ünye Şube Müdürü Kemalettin Yiğit ve Halk Bankası Ünye Şubesi KOBİ Müşteri İlişkileri Yetkilisi Erhan Tanrıkulu meclis toplantısına izleyici olarak katıldı.

Banka Müdürü Yiğit, kendisinin de Ünye’de yaşadığı dolayısıyla Ünye adına yapılacak çalışmaları görmek amacıyla Meclis Toplantısına izleyici olarak katıldığını ifade etti.

- İyi Parti’nin ilk Meclis Üyesi Çıraklı-

Ünye Belediye Meclisine MHP’den giren, daha sonra partiden ihraç edilen ve İYİ Parti’ye katılan Murat Çıraklı, Belediye Meclisi’ne İYİ Parti adına ilk giren meclis üyesi oldu.

Ünye Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında İyi Parti’ye geçtiğini, daha önce açıklayan MHP Ünye İlçe Eski Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı artık İyi Parti’yi Ünye Belediyesi Meclisi’nde temsil edecek.

Çıraklı Meclis başkanlığına sunduğu dilekçede “Üyesi olduğum MHP meclis üyeliğinden ayrılmış ve İYİ Parti’ye kaydolmuş bulunmaktayım. Buna istinaden Ünye Belediye Meclis Üyeliğimi İYİ Parti adına yapacağımı bilgilerinize sunarım” dedi.

Çıraklı’yı başta Ünye Belediye Başkan Ahmet Çamyar olmak üzere bazı belediye meclis üyeleri “hayırlı olsun” diyerek tebrik etti.

32 meclis üyesi bulunan Ünye Belediyesi’nde 26 üye Ak Parti’yi, 3 üye CHP’yi ve 3 üye MHP’yi temsil ediyordu. MHP’nin üye sayısı 2’ye düşerken İYİ Parti Ünye Belediyesi’nde 1 üye ile temsil edilmeye başlandı.

Çamyar, “Murat Beye başarılar diliyorum. İnşallah İYİ hizmetlerini, İYİ Parti çatısı altında sürdürsün.” dedi.

- Gölevi Mahallesi’nde “Kıyı Koruma Yapısı” İmar Komisyonu’nda -

Meclis gündeminde görüşülen maddede Gölevi Mahallesi’nde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan “kıyı koruma yapısı (tahkimat) amaçlı 1/1000 ölçekli imar planı değişikliği konusu görüşülerek İmar Komisyonu’na hava edildi. 

- ÜNÇEK ve ÜNDEF’e belediyeden destek -

Gündemde görüşülen diğer maddede Ünye Belediyesi ile Ünye Eğitim, Kültür, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) ile Ünye ve Çevre İlçeleri Dernekler Federasyonu (ÜNDEF) ortak hizmet projeleri gerçekleştirmek üzere işbirliği protokolü yapılması konusu görüşülerek kabul edildi.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ”Derneklerimizle zaman zaman ortak protokol yapmak ve proje üretmek suretiyle destekte bulunuyoruz. ÜNÇEK’in bilek güreşi ile alakalı, ÜNDEF’in Dernekler Federasyonu ile ilgili talepleri var” dedi.

- Belediye Caddesi’ne baz istasyonu onayı - 

Gündemde görüşülen bir diğer maddede Kaledere Mahallesi, Belediye Caddesi’nde bulunan bina üzerine GSM ekipmanlarının montajı için 10 yıl süre ile kiraya verilmesi konusu görüşülerek encümene yetki verildi.

- Norm kadro değişikliği ve 2 sözleşmeli avukat istihdam edilmesine meclis onayı -

Gündemde görüşülen bir diğer maddede norm kadro değişikliği ile 2 adet sözleşmeli avukat istihdam edilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili Ahmet Çamyar, “2 Avukat belediyemizde taşeron olarak çalışıyor. Ancak taşeron olduğu için adliyede mahkemede bizi temsil edemiyor. Bize mahkemede vekalet edebilmeleri için sözleşme imzalamamız gerekiyor” dedi.

- Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün yükü Fen İşleri Müdürlüğü ile bölüştürülüyor -

Gündemde görüşülen bir diğer maddede, Ünye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliğinin revize edilmesi konusu görüldü.

Konuyla ilgili Başkan Ahmet Çamyar, “Merkezde 18 mahallemiz, 69 mahalle ise köyden mahalleye, 8 adet ise beldeden mahalleye dönüşen toplam 85 mahallemiz bulunuyor. Köyden mahalleye dönüşen ve beldeden mahalleye dönüşen 8 mahallemiz olmak üzere 67 mahalle Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün sorumluluğunda, 18 merkez mahalle ise Fen İşleri Müdürlüğü’nün sorumluluğundaydı. Kırsal Hizmetlerin iş yükünü biraz hafifletmek için Kırsal Hizmetler Müdürlüğü sorumluluğundaki sahil bandında ki bazı mahalleleri bu düzenleme ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlayacağız” dedi.

- Mahallelerin bölünmesine meclisten onay çıkmadı  -

Gündemde görüşülen bir diğer maddede, İmar Komisyonu’na havale edilen İnkur, Yenikent, Yeşilkent, Erenyurt, Tekkiraz ve Fatih Mahalleleri’nin bölünme talepleri görüşülerek talepler reddedildi.

- “3,5 Milyon Lirası olan babayiğitleri bekliyoruz” -

 Gündem de görüşülen bir diğer maddede, Gölevi Mahallesi’nde bulunan Gölevi Motel’in restoran ve kafe olarak projesindeki tesislerin yüklenici tarafından yapılması ve kira alınması kaydı ile 20 yıla kadar yap-işlet-devret modeli veya mülkiyetin gayri ayni hak tesisi kurularak işletmek üzere ihale edilmesi için yetki verilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yatırım için belediye meclis kürsüsünden yatırımcılara şu çağrıyı yaptı:

“Buraya yaklaşık 3-3,5 milyonluk bir proje çalışıldı. Yıkım ve yapım ile ilgili orada ki işletme sahibimizi de mağdur etmeyeceğimiz bir çalışma yürüteceğiz. Önümüzde Gölevi Motel ve Güneş Kuyumcu’nun olduğu yer olmak üzere iki yıkım çalışmamız olacak. Güneş Kuyumcu’nun orayla ilgili tahliye yazılarımızı pazartesi günü itibariyle gerçekleştik. Şehirde bu dönem içerisinde dokunulmayan sadece Büyük Cami’nin çevresi kaldı. O da Büyükşehir Belediyemizde. Onun dışında atıl duran, ömrünü tamamlamış olan bütün yerlere bu dönem içerisinde dokunulmuş olacak. Yatırım yapacak olan, ‘Benim 3,3,5 milyon lira param var’ diyen babayiğitler varsa. Ki gazete ve televizyonlarda ilan etmemize rağmen babayiğit çıkmıyor. Ama yapana eleştiri hazır. Burası kime verildi, ne zaman verildi, bizim niçin haberimiz yok? Gibi eleştiriler yapılıyor. Meclis Kürsüsü’nden ilan ediyorum, iki yerle ilgili projemiz hazır. Yapım ihalesine çıkacağız. Babayiğitler varsa ihale açık bekliyoruz.”

- Çatak Mahallesi’nin bilirkişi heyeti belirlendi -

Gündem görüşülen son maddede ise, Çatak Mahallesi’nde yapılacak olan kadastro çalışmalarında görev alacak olan ve 6 kişiden oluşan bilirkişi heyeti belirlendi.

 

Çatak Mahallesine bilirkişi olarak Mehmet Karagöz, Halis Kuru, Yakup Zengin, Ahmet Sarı, Mehmet Uslucan, Harun Karacaoğlu seçildi.   

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.