Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Maral; “Gelecekteki  ümit CHP’de”
Maral; “Gelecekteki ümit CHP’de”
7 Şubat 2018 Çarşamba 15:23
Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, partinin 36.kurultayı olan ‘Adalet ve Cesaret Kurultayı’nı değerlendirerek, “Kurultayda rekor düzeyde parti meclisi adayı oldu. Buda gelecekteki ümidin Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunu tekrar bizlere gösteriyor.” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2019 yılı ve olağan bir erken seçim durumunda seçim hazırlıklarına başlandığını belirten Maral; “Partimiz her kurultaydan olduğu gibi bu kurultaydan da güçlenerek birlik ve beraberlik içinde çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde ki yarışlardan partimizin güçlenerek çıktığı bundan önceki kurultaylarda da görüldü. Parti, bundan sonra 2019 yılının veya olabilecek bir erken seçim için start vermiş durumda.” diye konuştu.

 

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36. Kurultayını değerlendirdi.

-“Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultayları şenlik havasında geçer”-

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, CHP’de gerçekleştirilen kurultayların şenlik havasında geçtiğini ifade ederek, “Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayını ‘Adalet ve Cesaret Kurultayı’ adı altında 3-4 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da tamamladı. Cumhuriyet ile yaşıt olan partimiz demokrasi geleneğini, devam ettiriyor. Cumhuriyet Halk Partisi diğer siyasal partilerden farklı olarak demokrasiyi örgütün her kademesinde gerçekleştiren ve bunun Türkiye’de kök salması için tüm gücüyla uğraşan siyasal bir örgütlenmedir. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultayları bir şenlik havasında geçer ve demokrasinin uygulandığı platformlar olarak ve ondan sonraki dönemin planlanması şeklinde geçen kurultaylardır.” dedi.

-“Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan oldu”-

Kurultayın detayları hakkında açıklamalarda bulunan Maral, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara’da yapılan kurultayına 4 genel başkan adayı, 488 parti meclisi adayı, 108 Yüksek Disiplin Kurulu üyesi adayı ve 12 Bilim ve Sanat Kurulundan parti meclis üyesi adayı yarıştı. Bunlardan Genel Başkan olmak için yeterli sayıda desteğini Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Yalova Milletvekilimiz Muharrem İnce alarak genel başkanlık için yarıştı. Kurultay sonunda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan oldu.” diye konuştu.

-“Ümit, Cumhuriyet Halk Partisi’nde”-

Kurultayda rekor düzeyde Parti Meclisi adayının olduğunu belirten Maral, “Buda gelecekteki ümidin Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunu tekrar bizlere gösteriyor. 488 Parti Meclisi adayından 52 parti meclis üyesi seçildi. 108 Yüksek Disiplin Kurulu üyesi arasından 15 yüksek disiplin kurulu ve 12 Bilim ve Sanat Kurulu üyesinden 8 aday seçilerek parti meclisine girdi. Ordu Milletvekili Sayın Seyit Torun’da Genel Başkan yardımcıları arasından en yüksek oyu alarak yeniden Parti Meclis üyesi oldu.” dedi. 

-“Genel Kurul Sonuç Bildirgesi hazırlandı”-

Kurultayda 17 maddelik bir Genel Kurul Sonuç Bildirgesi hazırlandığını ifade eden Maral, “Bunun yanında Parti Meclisi her kurultayda olduğu gibi bir çalışma raporu hazırladı. Herkes kurultayda seçime odaklandığı için gelecek dönemin çalışma programını da içine alacak şekilde hazırlanan Genel Kurul Sonuç Bildirgesi basında çok fazla yer almadı. Bu bildirgede Türkiye için acil yapılması gereken acil eylem planı gibi 17 maddelik özetlenmiş Kurultay sonuç bildirgesi var. Türkiye’yi düzlüğe çıkaracak olan programında ana hatları bu bildirgede yer alıyor.” diye konuştu.

-“Partimiz seçimler için start vermiş durumda”-

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2019 yılı ve olağan bir erken seçim durumunda seçim hazırlıklarına başlandığını belirten Maral; “Partimiz her kurultaydan olduğu gibi bu kurultaydan da güçlenerek birlik ve beraberlik içinde çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde ki yarışlardan partimizin güçlenerek çıktığı bundan önceki kurultaylarda da görüldü. Parti bundan sonra 2019 yılının veya olabilecek bir erken seçim için start vermiş durumda. 36. ‘Adalet ve Cesaret Kurultayı’ndan sonra Türkiye içinde bulunduğu bu badireden bundan sonra örgütlerin çalışması ve genel merkezin yeniden oluşumuyla birlikte 2019 yılında Türkiye’nin bu içinde bulunduğu cendereden kurtarılacaktır. Bu anlamda çağdaş, demokratik ve Laik Cumhuriyeti  ‘Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’ denilen ucubeden kurtaracak olan program partimizin kurultaydan aldığı ilkelerden yola çıkarak oluşturacağı çalışma programında olacaktır.” ifadelerini kullandı.

-“Kampanya dönemi başlamış gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz”-

CHP Ünye İlçe Teşkilatı olarak Genel Kurul programı doğrultusunda seçim hazırlıklarına başladıklarını vurgulayan İlçe Başkanı İsa Maral, “Kurultay başlamanda önce biz genel merkezin programı doğrultusunda seçim çalışmalarına hem sekretarya yönünden hem de seçmenle temas yönünden başladık. Bu artarak devam edecek. Kampanya dönemi başlamış gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bundan sonra Genel Merkez’den bölgemizde insanlar görülecek. 2019 seçimlerinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Kurultayda sadece oy kullanıp gelmedik. Bunların alt yapısı için orada ki parti yetkilileri ile görüşmelerimiz oldu, bilgi alışverişimiz oldu. Geleceği planlama açısından kendi bölgemiz için taleplerimizi ilettik. Örgütler ve Genel Merkez koordineli bir şekilde 2019 yılı seçimlerine hazırlanacak.” dedi.

Başkan Maral son olarak, Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde demokratik uygulamalar ve yönetim olduğunu bunun sonucunda da herhangi bir il veya ilçe örgütünün genel merkez veya genel başkan tarafından baskı ile görevden alınmadığını seçimle gelen her kişinin seçimle gittiğini belirtti.

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.