Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ziraat Odası’ndan, icmalleri kontrol edin uyarısı!
Ziraat Odası’ndan, icmalleri kontrol edin uyarısı!
7 Şubat 2018 Çarşamba 17:55
Gübre Mazot Desteği icmallerinin 9 Şubat 2018 Cuma günü askıdan indirileceğini hatırlatan Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, yanlışlık olma ihtimaline karşı icmallerin kontrol edilmesi için üreticilere çağrı yaptı. Sarıkahraman, gübre mazot desteği almayanların alan bazlı gelir desteği de alamadığını da hatırlattı.

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman; gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Gübre Mazot Desteği icmallerinin 9 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar askıda olduğunu söyledi.

Gübre Mazot Desteği müracaatları için 3 ay geceli gündüzlü ve hafta sonları dahil hummalı bir çalışma yürüttüklerini hatırlatan Sarıkahraman, “Gübre mazot desteği ile ilgili müracaatları aldık. Geldiğimiz süreçte ise gübre mazot destekleri icmalleri askıya çıktı.”dedi.

Sarıkahraman, üreticilerin mağdur olmamaları için icmalleri kontrol etmesi uyarısı yaparak, “Müracaatını yapmış, ancak mazot gübre destekleri icmallerinde ismi olmayan, TC kimlik numarasında veya başka bir yanlışlık olabilir, gözden kaçmış olabilir. Bu yanlışlıkları düzeltmek adına icmaller askıya asıldı. İcmaller 9 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar askıda kalacak. Biz muhtarlıklarımıza konuyla ilgili mesajlarımızı attık. Muhtar arkadaşlarımız İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden icmalleri aldılar. Mahallelerde cami, muhtarlık gibi yerlere astılar. Biz üreticilerimiz askıdaki icmallere bakmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Üreticilerin alan bazlı gelir desteği alabilmeleri için gübre mazot desteği kaydının olması gerektiğini hatırlatan Sarıkahraman, şunları söyledi:

“Üreticilerin alan bazlı gelir desteği alabilmeleri için önce gübre mazot desteğini almış ve o işlemleri yapmış olmaları gerekmektedir. O işlemleri yapamayanlar alan bazlı gelir desteği alamayacaklar. Bu yönüyle gübre mazot desteği çok önemli üreticilerimiz icmalleri kontrol ederek, yanlışlık varsa düzelttirmelerini istiyoruz.”

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.