Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Ünye’nin Damarlarındaki Kan Ülkesi İçin Akıyor”
“Ünye’nin Damarlarındaki Kan Ülkesi İçin Akıyor”
7 Şubat 2018 Çarşamba 18:00
Ünye Kent Konseyi, Kızılay Ordu Kan Bankası iş birliğiyle; Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Muhtarlar Derneği ve Kızılay Ünye Şubesi’nin katkı ve destekleriyle ‘Ünye’nin Damarlarındaki Kan Ülkesi İçin Akıyor’ adı altında kan bağışı kampanyası düzenleyecek.
Kampanyayla ilgili destek çalışmalarının paydaşlarla ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek devam edeceğini söyleyen Kıroğlu, ülkenin içinde bulunduğu hassas dönemde bu kampanyanın son derece önemli olduğunu vurguladı.

Ünye Kent Konseyi ve Kızılay Ordu Kan Bankası iş birliğiyle, ‘Ünye’nin Damarlarındaki Kan Ülkesi İçin Akıyor’ sloganıyla geniş çaplı kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu ve yürütme kurulu üyeleri, Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici’yi ziyaret ederek kampanya hakkında bilgi verip destek talebinde bulundular.

-“Kampanyamıza destek bekliyoruz”-

Musa Kıroğlu, kampanyanın 21 Şubat 2018 Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleneceğini, geniş katılım sağlanarak yapılması için çalışma yaptıklarını söyledi.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’i ziyaretlerinde kampanyaya ilişkin açıklama yapan Kıroğlu, şunları söyledi:

“Ordu Kızılay Kan Bankası’nın Ünye Kent Konseyi’nden bir talebi oldu. Ünye’de Kent Konseyi ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenlemek istediklerini belirtiler. Bu konu ile ilgili katılımın fazlalaştırılması için neler yapılabileceği ile ilgili bir çalışma istediler. Diğer taraftan Karadeniz Kent Konseyi ise Afrin’de ki operasyonu da göz önünde bulundurarak ‘Karadeniz’in Damarındaki Kan Ülkesi İçin Akıyor’ şeklinde bir slogan ile kampanya başlattı. Artvin’den Zonguldak’a kadar Karadeniz Kent Konseyleri Birliği bu kampanyayı kendi bölgelerinde 21 Şubat’ta yapacak. Bizde ‘Ünye’nin Damarlarındaki Kan Ülkesi İçin Akıyor’ şeklinde bir slogan ile bu kampanyayı yapmak istiyoruz. Yürütme kurulumuzda bunun kararlarını alıp çalışmasını başlattık. Bu konuda kurum yönlendirmeleri için destek bekliyoruz.”

-“Ünye kan verme oranında göze çarpıyor”-

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, 2017 yılı kan bağış rakamları arasında Ordu ilinde bağışların Ünye İlçesi’nin dikkat çekecek seviyede olduğuna belirterek, “Geçen yıl Ordu’nun ilçelerine, il bütünlüğüne baktığımız zaman en çok kan verme oranının arttığı ilçe olarak Ünye göze çarpıyor. Ünye bu anlamda 2017’yi çok başarılı bir şekilde geçirmiş durumda. Ünye’de ki gelişim şuan da Ordu’da en iyi seviyede. Bu konuda da katılımın sağlanması için kurumlarımızı gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra teşvik edelim. Kampanyanıza her türlü desteği vermeye hazırım.” diye konuştu.

-“Geniş katılım sağlamalıyız”-

Kampanya için Ünye’de bulunan STK’lar, Odalar, siyasi partiler ve derneklerinde haberdar edilmesi gerektiğini belirten Kaymakam Güney, “Ünye Kent Konseyi dediğimiz zaman geniş bir çatı oluyor. Bir dinamik oluşturulmuş, bunu daha da parlatıp bir yön vermek gerekiyor. Böyle güzel bir çalışmanın öncülüğünü yapmışsınız, Sivil Toplum Örgütleri ile Meslek Odaları ile Siyasi Partiler ve Derneklere ne kadar duyurursak bizim için o kadar güzel olur. Geniş katılım sağlamalıyız.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici, en geniş katılımla kampanyaya destek vereceklerini, kampanyanın ülkenin içinde bulunduğu hassas dönemde çok önemli olduğunu ve herkesi kampanyaya katılmak için 21 Şubat tarihinde Cumhuriyet Meydanı’na beklediklerini söylediler. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.