Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye SGM Hizmet Binası hastane yanına yapılıyor
Ünye SGM Hizmet Binası hastane yanına yapılıyor
7 Şubat 2018 Çarşamba 18:17
Ünye’de uzun süredir hizmet veren ve kendine ait yer arayışları olan Ünye Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) için adres netleşti; kurumun hizmet binasının Ünye Devlet Hastanesi yanına yapılacağı öğrenildi.
SGK Ordu İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay, inşaat çalışmalarının 2018 yılı içerisinde başlayacağını, hedeflerinin 2019 yılı sonunda yeni binada hizmet vermek olduğunu söyledi.
Şehir merkezine olan uzaklığını Ünyeliler kadar kendisinin de düşündüğünü söyleyen Günay, “Yıllarca şehir merkezinde yer aradık ama bulamadık. Aciliyet arz ettiği ve arsanın da SGK’nın olmasından dolayı burası uygun görüldü.” derken, SGM Hizmet binası yapılacak alandaki lojmanların yıkımı tamamlandı.

Ünye Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) hizmet binası için çalışmalar başladı. Hizmet binasının yeni Ünye Devlet Hastanesi yanında SGK’ya ait olan arsaya yapılması kararlaştırılırken, çalışmalara ilk olarak arsa üzerinde bulunan lojmanların yıkımıyla başlandı.

-“Proje çalışmaları devam etmekte”-

SGK Ordu İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay, gazetemize özel yaptığı açıklamada, Ünye Sosyal Güvenlik Merkezi hizmet binasının yerinin netleştirdiklerini ve çalışmaları başlattıklarını söyledi.

SGM Hizmet binası yapılacak alandaki lojmanların yıkımının tamamlandığını belirten Günay, “Proje aşamasındayız. Elimizde projeler var, fakat orada bulunan arsaya göre proje yapılmakta. Şu anda hem Ankara’da bulunan İnşaat Emlak Daire Başkanlığımızla yazışma ve görüşmeleri yapıyoruz, hem de Ünye Belediyesi’yle imar durumuyla ilgili görüşmelerimiz sürüyor. İmarla ilgili çalışmanın 1/5 bini Büyükşehir Belediyesi’nden 1/ bini ise Ünye Belediyesi’nden olacak. Bu işlemler kendi rayında işliyor. Bunları bitirdikten sonra ihaleye çıkarak, temel atma işine gireceğiz.” dedi.

-“2019 yılı sonuna yetişmeyi planlıyoruz”-

2018 yılı içerisinde inşaata başlanılacağını belirten Günay, “2018 yılında projeye başlanır,  fakat şu ayda başlanacak demek doğru olmaz. 2018 yılı içerisinde temel atılacak. Maksimum bitiş süresi 18 ay oluyor, fakat 1 yıla bitiriliyor genelde. 2018 yılında temel atılırsa 2019 yılının sonuna yetişmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

-“Merkez uzak oluşunu bende düşünüyorum”-

Şehir merkezine uzaklıkla ilgili sorunu Ünyeliler kadar kendinin de düşündüğünü ifade eden SGK Ordu İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay, “Yıllarca şehir merkezinden yer aradık. Merkezde arsa bulamadığımız ve aciliyet arz ettiği ve arsada SGK’nın olduğu için burası uygun görüldü.” dedi.

-“Büyük bir Sosyal Güvenlik Merkezi açacağız”-

Ünye’ye yakışan bir Sosyal Güvenlik Merkezi yapılacağını belirten Günay, merkezin özelliklerine ilişkin şunları söyledi:

“Ünye birçok ilin nüfusundan büyük bir yer. Arkasındaki ilçelerde buradan hizmet aldığı için büyük bir Sosyal Güvenlik Merkezi açacağız. Yıkılan lojmanların alanı 9 bin 600 metrekare. Hizmet binasının 1700 metrekare kapalı alanı olacak. 25-50 personel çalışabilecek kapasitede; otoparkı, sosyal alanları,  içerisinde eğitim salonu, vatandaşların oturabileceği alanları olan, akıllı bina özelliğinde, teknoloji ile donatılmış bir bina olacak.”

 

SGK Ünye Hizmet Merkezi, uzun yıllar ÜTSO Binasında hizmet vermiş, ardından şehir stadı altına taşınmıştı. Hizmet merkezi şuanda pazaryerinde bir binanın altında hizmet veriyor.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.