Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Akkuş'ta TKDK toplantısı
Akkuş'ta TKDK toplantısı
8 Şubat 2018 Perşembe 19:26
“Yeşilyol Projesi” güzergahı üzerinde bulunan Akkuş ilçesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) çalışmalarından ve DOKA desteklerinden daha fazla yararlanılması için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TKDK Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan ve Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci tarafından ilçe esnafını bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gözkonan, tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlara destek verileceği ifade ederek, bu kapsamda süt, yumurta, kırmızı et ve kanatlı et üreten tarımsal işletmelere hibe desteği sağlanacağını belirtti.

-“Projeler üzerinden hibe şeklinde ödeme yapmayı sürdürüyoruz”-

Gözkonan şunları söyledi:

"Bizim ilanda olan iki ana başlığımız var. Bunlar, hayvansal üretime yönelik yapılan yatırımlar ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesidir. Kurumumuz toplam 251 milyon avro (yaklaşık 1.1 milyar TL) bizim ödeyeceğimiz destek bütçesi olacak şekilde bir bütçe ilan edildi. Kurumumuz, projeler üzerinden hibe şeklinde ödeme yapma faaliyeti sürdürüyoruz. Biz Ordu olarak bu bütçenin ne kadar fazlasını ilimize aktarırsak kalkınmanın da bir o kadar fazla olacağını düşünüyoruz." 

-“Yeşilyolun Akkuş'tan geçmesi büyük bir avantaj”-

 

İç Anadolu-Karadeniz yolunun Akkuş'tan geçmesinin büyük bir avantaj olduğunu belirten Başkan İsa Demirci, "DOKA Ajansı "Yeşilyol Projesi" kapsamında hibelere başladı. Biz de başvuru yaparak Valimizle istişare ettik. Yeşilyolun Akkuş'tan geçmesi üreticilerimize teşvik ve hibeler açısından gerçekten büyük bir avantaj. Devletimizin verdiği teşviklerden faydalanarak ilçemize neler katabiliriz, bunun çabası içerisindeyiz." dedi.Akkuş Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.