Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünyeli sporcu Milli Takıma adını yazdırdı
Ünyeli sporcu Milli Takıma adını yazdırdı
8 Şubat 2018 Perşembe 19:27
Ünyeli sporcu Ali Eren Öztürk, Balkan Şampiyonasına hazırlanan Erkekler Voleybol Milli Takımına katılmaya hak kazandı.
Sporcuyu tebrik etmek için Ünye’ye gelen Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, sporcuyu tebrik ederek, “Voleybol Milli Takımına çağırılan sporcumuz Ali Eren Öztürk’ü de tebrik ediyoruz. Buraya geliş amacımız sporcumuzun Milli Takıma çağırılması ve Ordu’muzu gururlandırması. Sporcumuz çok büyük bir emek sarf etti.” dedi.

Ünyeli sporcu Ali Eren Öztürk, Erkekler Voleybol Milli takımına katılmaya hak kazandı. Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, başarısından dolayı Öztürk’ü kutladı.

 

-“Bütün ilçelerimizde ki spor salonları aktif hale geldi”-

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yapılan çalışmalarla Ordu ve ilçelerinde spor salonlarının aktif hale geldiğini ifade ederek, “İlimizde her gün sporcu sayımız artıyor. Buda 2 buçuk yıl önce başlattığımız ‘Her Çocuk Bir Yetenektir, Yetenekler Keşfedilsin’ Projesi ile her okuldaki öğrenciye ulaşmaya çalıştık. Her aileden bir çocuğun spora başlaması ile ilgili çalışmalar yaptık. İlimizde Türkiye temasını işlemek adına 10 binin üzerinde Türkiye tişörtünü gençlerimize dağıttık. Bu kapsamda da bütün ilçelerimizdeki spor salonları aktif hale geldi. Bütün bakım ve onarımlarını yaptık, içleri gençler ve çocuklarla doldu.” dedi.

-“Ordu’muzu gururlandırdı”-

Ünye’den bir sporcunun milli takıma seçilmesinin guru verici olduğunu belirten Müdür Genç, “Voleybol Milli Takımına çağırılan sporcumuz Ali Eren Öztürk’ü tebrik ediyoruz. Buraya geliş amacımız sporcumuzun Milli Takıma çağırılması ve Ordu’muzu gururlandırması. Sporcumuz çok büyük bir emek sarf etti. Çocukluk döneminden buyana antrenmanlarını hiç aksatmadan özveri ile çalışması milli takıma kapılarını açtı. Anne ve babasına spora bu denli destek oldukları için teşekkür ediyorum.  Çünkü ailelerin desteği olmazsa bu başarı gelmez. Sporcumuzun dersleri de başarılı, spor hiçbir zaman dersleri etkilemez. Sporcumuzun başarısı da en güzel örneklerden biri oldu.” diye konuştu.

-“Ünye İlçemizde spora ilgi her geçen gün artıyor.”-

Sporcuyu hazırlayan Antrenör Mehmet Koca ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu’ya teşekkür eden Genç, “Voleybol Antrenörümüz Mehmet Koca’y’ı kutluyorum. İl Müdürlüğümüzde çalışmaya başladığından bu yana gerek sporcu sayısı olsun, gerek yetiştirdiği sporcuların milli, manevi duyguları, ahlaklı oluşları yönünden gerçekten takdire şayan işler yapıyor. Yine aynı şekilde İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu Bey’de beraber göreve başladığımız süre içerisinde de çok güzel işler yaptı. Ünye ilçemizde spora ilgi ve sporcu sayımız her geçen gün artıyor. Bu çalışmalar bizleri gururlandırıyor.” dedi.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, son olarak il ve ilçelerdeki spor salonlarının ve sporcuların eksiklerinin giderildiğini belirterek bundan sonraki hedeflerinin  sporcu sayısını artırmak ve her kategoriden Milli Takıma Ordu’dan sporcu kazandırmak olduğunu söyledi.

-“Bizleri destekleyenlere teşekkür ediyoruz”-

 

Antrenör Mehmet Koca, yaptığı açıklamada sporcunun yetiştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Türkiye Voleybol Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Temmuz/ Ağustos ayları arasında düzenlenmesi planlanan 17 yaş altı Balkan Şampiyonası’na katılacak erkek Milli Takımımızın seçmeleri 29 Ocak -02 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. Bu seçmelerde ilimizi ve ilçemizi temsilen sporcumuz Ali Eren Öztürk katıldı. Milli takım hocalarımızın yapmış olduğu antrenmanlar sonucunda sporcumuz milli takım aday kadrosuna seçildi. Bu aşamada bizlere hem maddi hem de manevi destek veren başta sporcumuzun ailesine, tesislerini kullandığımız Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve İlçe Müdürlüğümüze, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenlerine ve yönetimine teşekkür ederiz.” dedi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.