Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Çamyar’dan Arpacıoğlu’na sert imar eleştirisi!
Çamyar’dan Arpacıoğlu’na sert imar eleştirisi!
8 Şubat 2018 Perşembe 19:31
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, hazırladıkları 1/1000’lik Nazım İmar Planı ile şehrin bugüne kadar gelen imar sorunlarının aşılacağını belirtirken, eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu dönemini kastederek 2006 yılında hazırlanan 1/1000’lik Nazım İmar Planı’nı sert bir dille eleştirdi.
Önceki 1/1000’lik Nazım İmar Planı’nın uygulama kabiliyeti olmayan bir plan olduğunu belirten Başkan Çamyar, “Yolların vatandaşların evlerinin üzerinden geçirildiği, arsalarının üzerinden geçirildiği, daha sonrada itirazlarla düzeltilmeye çalışıldığı bir modeli gördük.”dedi.

Ünye Belediyesi Şubat Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı’nda, Ünye’nin imar sorununu çözmeyi hedefleyen 1/1000’lik Nazım İmar Planı görüşülerek belediye meclisinden geçti. 

 “1/1000 ölçekli Nazım İmar Planının süreci devam ediyor”

1/1000 ölçekli Nazım İmar Planının süreciyle ilgili bilgi veren Başkan Ahmet Çamyar, “Önümüzde şu anda 1/1000 ölçekli Nazım İmar Planının askı süresi, Büyükşehir Meclisi’nin komisyona havale edilmesi, daha sonra oylanması ve askı süresi var. Bu sürelerin tamamlanması ile beraber Bayramca Mahallesi’nde tapu bekleyen vatandaşlarımızın tapularını dağıtmaya başlayacağız. Ayrıca bu çalışmayla okul, cami, sosyal donatı ve yol yapma alanlarını çözmüş olduk.” dedi.

-  Çamyar’dan eski başkana sert imar eleştirisi -

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bir önceki Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu döneminde hazırlanan 1/1000 ölçekli Nazım İmar Planı’nı uygulama kabiliyeti olmayan bir plan olarak eleştirip, şunları söyledi:

 

“2006 yılında yapılan bir önceki 1/1000’lik Nazım İmar Planı uygulama kabiliyeti olmayan bir plandı. Yolların vatandaşların evlerinin üzerinden geçirildiği, arsalarının üzerinden geçirildiği, daha sonrada itirazlarla düzeltilmeye çalışıldığı bir modeli gördük. Bu modelde 2 bin 300 itiraz vardı. Bizim planımıza şuana kadar 151 itiraz geldi.”  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.