Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Mustafa Rakım’dan “Haftanın Sınıfı” uygulaması
Mustafa Rakım’dan “Haftanın Sınıfı” uygulaması
8 Şubat 2018 Perşembe 19:39
Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin okulda düzen, disiplin, çevre ve okul temizliği konularında daha dikkatli olmalarını sağlamak için Ünye’de daha önce örneği görülmemiş “Haftanın Sınıfı” uygulamasını 3 yıldır yürütüyor.

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi’nde rehberlik servisi, sınıf öğretmenleri ve onur kurulundaki öğrenciler çevre temizliği, sınıf temizliği, bireysel temizlikleri, derse katılımları, davranışları, nezaketleri, kılık kıyafete özen göstermesi gibi kriterler göz önünde bulundurarak “Haftanın Sınıfı” seçiliyor.

Okul Müdürü Hüsamettin Aydemir, uygulamaya ilişkin gazetemize özel yaptığı açıklamada, “Haftanın Sınıfı uygulamasının rehberlik servisi, sınıf öğretmenleri ve onur kurulundaki öğrencilerimiz tarafından öğrencilerimizin çevre temizliği, sınıf temizliği, bireysel temizlikleri, derse katılımları, davranışları, nezaketleri, kılık kıyafete özen göstermesi gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirleniyor. Buradaki kriterler bir hafta boyunca gözlemleniyor ve bunların içerisinde en iyi olan sınıf Haftanın Sınıfı olarak ilan ediliyor” dedi.

- Ödüllü teşvik -

 

Haftanın sınıfı seçilen sınıfa değişik hediyeler verildiğini ifade eden Aydemir, “Haftanın Sınıfı olan sınıfta ben ve birkaç öğretmen arkadaşımızla birlikte sınıfı ziyaret ediyoruz ve öğrencilere çikolata ikram ediyoruz.  Okul Müdürünün gelerek çikolata ikram etmesi öğrencilerimizin çok hoşlarına gidiyor. Bu da çevre temizliği, sınıf temizliği, bireysel temizlikleri, derse katılımları, davranışları, nezaketleri, kılık kıyafete özen göstermeleri konusunda motivasyon sağlıyor, öğrencileri buna teşvik ediyor. Yıl içerisinde 2. defa Haftanın Sınıfı olarak belirlenen sınıfa farklı bir ödül veriyoruz, 3. defa olan sınıfa okulumuzu ifade eden özel yapım seramik saat hediye ediyoruz. 4. ve 5. defa olan sınıfla ya birlikte bir kahvaltı ikram ediyoruz ya da pikniğe gidiyoruz. Biz iyilik bulaşıcıdır diyoruz. Bir kötülük gördüğünüzde elinizle, dilinizle düzeltme imkanı varsa o yanlışı ortadan kaldırın. Yoksa benim bulunduğum ortamda ‘yanlış olmaz’ deyip mekanı terk edin diyoruz. Öğrencilerimizde bu mesajları alıyorlar. İyilik iyi bir şeydir sloganıyla devam ediyoruz. “Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.