Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Emekliler zor durumda”
“Emekliler zor durumda”
9 Şubat 2018 Cuma 17:18
Türkiye Sosyalist İşçi Partisi İlçe Başkanı Salim Oğuz,emeklilere verilen maaşların yoksulluk sınırın altında olduğunu belirterek, emeklilerin zor durumda olduğunu söyledi.

Ocak ayı enflasyonunun yüzde 1 arttığına dikkat çeken, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi İlçe Başkanı Salim Oğuz emeklilerin içinde bulunduğu durumun Ak Parti’nin el yazısı olduğunu söyledi.

-“Enflasyon rakamları emeklilerin yoksullaştığını gösterdi”-

Yıllık enflasyon artışının emeklinin durumunu ortaya koyduğunu iddia eden Oğuz; “ Ocak ayı enflasyonu yüzde 1 arttı. Yıllık enflasyon10.35’e çıktı. Rakamlar en çok emeklilerin yoksullaştığını gösterdi. Yoksulluk içinde yaşayan emeklilerin içinde bulunduğu durum, alın yazısı ve kader değildir. Mevcut hükümetin ve AKP’nin el yazısıdır.” dedi.

 

Oğuz, AKP ve CHP’ye onayladıkları yasa sebebi ile eleştirilerde bulunarak;“AKP İktidarı milletvekillerine süper emeklilik maaşı öderken, Milletvekillerine oy verip, vekil yapıp, meclise gönderen emeklilerimize de yoksulluk sınırının altında maaş ödemekteler. Bir dönem Milletvekilliği yapan vekiller hiç ödeme yapmadan ömür boyu süper emeklilik  maaşı (12 milyon) almaktadırlar. Milletvekilleri 12 milyon alırken onları vekil yapan emeklilerse askeri ücretin altında veya biraz üstünde maaş almaktadırlar. Devlet adamları çok zengin olursa halkı onun için çok fakir kalır.”AKP ve CHP bu süper emeklilik yasasını birlikte onayladılar. Seçim zamanı sizlerin yanına gelecekler o zaman bu haksızlığı mutlaka kendilerine sorun.” Diye konuştu. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.