Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Bu okulda “Ayın Öğrencisi” seçiliyor…
Bu okulda “Ayın Öğrencisi” seçiliyor…
9 Şubat 2018 Cuma 18:26
Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi okul idaresi, okulda davranışları, arkadaşlık ilişkileri, öğretmenleri ile ilişkileri, okul ve çevreye olan ilgilerini göz önünde bulundurarak “Ayın Öğrencisi”ni seçiyor.
Bir kız ve bir olmak üzere her ay iki öğrenci “Ayın Öğrencisi” olarak belirlenirken, “Ayın Öğrencisi”ne birer gram altın, velisine de okul idaresi tarafından teşekkür mektubu, okul tarafından değişik hediyeler takdim edilip veli ve öğrencilere teşekkür ediliyor.

 

 

 

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Okul idaresi, okulda motivasyonu arttırmak amacıyla 3 yıldır uyguladığı “Haftanın Sınıfı” çalışmasının yanı sıra, başarılı öğrenciyi onure etmek adına da “Ayın Öğrencisi” uygulamasıyla dikkat çekiyor.

Okul Müdürü Hüsamettin Aydemir, “Ayın Öğrencisi” uygulamasıyla ilgili gazetemize verdiği bilgide, her ay bir kız, bir erkek öğrenci olmak üzere iki öğrenciyi “Ayın Öğrencisi” olarak seçtiklerini söyledi.

 Ayın öğrencisi ve velisinin ödüllendirildiğini ifade eden Aydemir, “Ayın Öğrencisine birer gram altın hediye ediyoruz ve ailelerine birer teşekkür mektubu yazıyoruz. Ayrıca bu öğrencimizin ailesini okula davet edip, hem öğrencimize hem ailelerine hediye takdim ve teşekkür ederek kahve ikram ediyoruz” dedi.

Topluma faydalı bireyler yetiştirmek için bu uygulamaya başladıklarını ifade eden Hüsamettin Aydemir, uygulamaya ilişkin şu bilgiyi verdi:

“İyilik iyi bir şeydir’ sloganı ile öğrencinin iyi bir insan olduğunu, çevresinde bilinmesi ve iyi davranışlar sergilemesini sağlamak. Ayın öğrencisi seçilen öğrenci ‘ben örnek öğrenci seçildim, artık yanlış davranamam’ diye düşünüyor. Her ay iki öğrenci olmak üzere yılda 16 öğrenci iyi davranma alışkanlığı tam olarak kazanmış oluyor. Bunu yıllara vurduğunuzda onlarca, hatta yüzlerce çok sağlam, hiç davranış eksiği olmayan çevresine de örnek olan öğrenci oluşmuş oluyor.

 

Öğrencilerimizi cesaretlendiriyoruz. İyilerin öne çıkmasını istiyoruz. Okul olarak prensibimiz okulda yapılan yanlışlık ve kötülükleri özelde, bireysel çözmek ama iyi davranışları öne çıkarmak. Törenlerde kötü olan öğrencileri hiçbir zaman öne çıkarmadık, iyi davranışı olan öğrencileri öne çıkardık. Onları ödüllendirdik, onure ettik. Amacımız ve niyetimiz, her okulda her yıl en az 20 öğrencimizi bu ülkeyi omuzlayabilecek, çevresine faydalı olabilecek çok sağlam bireyler yetiştirmek. Bunu sağladığımızda geleceğimizde sağlıklı olur. Bu manada üzerimize düşeni elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz.” Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.