Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İYİ Parti’nin Ünye İlçe Başkanı Av. İrfan Demir oldu
İYİ Parti’nin Ünye İlçe Başkanı Av. İrfan Demir oldu
10 Şubat 2018 Cumartesi 16:28
İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi’nde partinin Kurucu Başkanı Av. İrfan Demir tek listeyle girdiği seçimde, 125 delegeden 89’un oyunu alarak İlçe Başkanı oldu.

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı birinci olağan kongresi, 10 Şubat 2018 Cumartesi günü Ünye’deki bir düğün salonunun toplantı salonunda gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, İYİ Parti Ordu İl Başkanı Av. Tevfik Karabulut Divan Başkanlığına, Cemil Zengin Divan 2. Başkanlığına, Şakir Cemal Uygun ise katip üyeliklere seçildi. 

Genel kurulda, divanın oluşturulmasının ardından, faaliyet raporu ve bilanço, gelir-gider cetveli okundu ve oylandı.

- İYİ Parti 4 ayda 71 ilde 550 bin üyesi ile siyasi bir ihtiyacı karşıladı -

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı olan Av. İrfan Demir, “25 Ekim 2017 tarihinde kurulmasıyla yola çıkan İYİ Parti, 4 aylık bir süreçte 550 bin üyesi ile Türkiye’nin 71 ilinde teşkilatlarını kurmak suretiyle büyüyerek gelişen ve toplumda bir ihtiyacı karşılayan siyasi parti olarak hayata geçti. Ünye İlçe Teşkilatı olarak kuruluşumuzdan 2 ay geçmesine rağmen ilçemizde halkımızla, Ünyelilerle el ele kol kola bir yürüyüş başlattık. 2 ay içerisinde Ünyelilerin beklemediğimiz kadar teveccühü ile karşılaştık. İYİ Parti’ye büyük bir ilgi, büyük bir sevgi var. İnşallah bu ilgi ve sevgi katlanarak devam edecektir.” dedi.

- “Biz bu memleketin hem sevdalısıyız, hem delisiyiz” -

Ülkede bir korku ikliminin oluştuğuna dikkat çeken Demir, “Esnafımızı ziyaret ediyoruz; korkuyoruz diyorlar. Köylü vatandaşımızın ayağına gidiyoruz sizdeniz ama ne olur adımız duyulmasın diyorlar. Kimisi çocuğunun işi derdinde, kimisi evinin aşı derdinde. İYİ Parti bir ‘cesurlar hareketi’ olarak yola çıktı. Bu korku ikliminde ya çok cesur olmak lazım yada deli olmak lazım. Biz hem cesurluğu, hem deliliği tercih ettik. Bu memleketin sevdalıyız, bu memleketin delisiyiz” diye konuştu.

- “İYİ Parti güneşi ile Türk milletinin hizmetindedir” -

İrfan Demir, “İYİ Parti’nin Türk milletine adalet, doğruluk, kararlılık, cesaret verdiğini görüyorum. Güneşimizin etrafındaki 8 ışık da bunu ifade etmektedir. Biz umuduz, Türk milletinin umudu biziz ve Türk milleti bizimle yeniden yükselecektir. Her karanlığın ardından güneş doğar misali, İYİ Parti güneşi ile Türk milletinin hizmetindedir” dedi.

Konuşmasının devamında AK Parti’yi hedef alan eleştirisinde Demir, şunları söyledi:

“Her seferinde bir şeylerin arkasına sığınan bir yapı var. Döviz yükseliyor faiz lobisi, darbeler oluyor Vaiz lobisi, bir de bunlara alkış tutan caiz lobisi. Bu şekilde devam eden ‘al gülüm ver gülüm’ dünyası var. Biz bunlara dur demek zorundayız. Millet hepimizden, bizde bir birimizden umut bekliyoruz.”  

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Av. Tevfik Karabulut, “Bizim itirazımız, biz daha iyi konumda olabilecekken yaptığımız yanlışlar yüzünden ayağımızın tökezler durumda olmasınadır. Bizim itirazımız, Türkiye’nin gittikçe demokrasiden uzaklaşan tek adam rejimine doğru giden seyrinedir. Bizim itirazımız, Türkiye’de hukukun ve adaletin ayaklar altına alınmasıdır” dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

125 delegesi bulunan parti kongresinde 89 delege oy kullandı.

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Av. İrfan Demir’in tek liste hazırlayarak girdiği seçimde Demir yeniden seçilerek İlçe Başkanı oldu.

İrfan Demir’in yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 

 “Berkay Torunoğlu, Emine Ahsen Oral, Emin Görgün, Feryal Çuhacı, Ömer Gürsoy, Refik Kayalı, Yılmaz Tepe, Ali Erdem, Osman Karagöz, Adelet Şimşek, Türkan Binektaşı, İlker Helvacıoğlu, Mehmet Mısır, Şengül Ağca, Salih Koca, Mehmet Türedi, Ahmet Bıyıkoğlu, Nuray Baş, Ziya Köksal, Melahat Yücel, Bünyamin Eloğlu, Hüseyin K. Yıldırım, Bakiye Demircan, Ferhat Tura, Muammer Türkmen, Erdoğan Usluoğlu, Özay Yıldıran, Harun Tavlı, M. Emrah Yılmaz, Ali Civelek , Vedat Keskin, Avni Açıkgöz.”Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.