Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye organ bağışında “El Ele” dedi
Ünye organ bağışında “El Ele” dedi
10 Şubat 2018 Cumartesi 18:04
Ünye Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü Songül Baykal, Ünye El Ele Derneği Yönetim Kurulu üyelerine organ bağışı ve organ bağışının önemi konusunda bilgilendirme semineri verdi.
El Ele Derneği Kitap Kafe’de gerçekleşen seminerinde Baykal, “Unutmayalım ki organ ve doku bağışı için söyleyeceğimiz dört harfli bir ‘evet’ dört kişinin hayatını kurtaracak." ifadelerini kullandı.

Ünye El Ele Derneği’nin talebi üzerine Ünye Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü Songül Baykal, El Ele Derneği Kitap Kafe’de organ bağışı konusunda bilgilendirme semineri verdi.

-“Vatandaşların duyarlı olmasını istiyorum”-

Türkiye’de doku ve organ nakli bekleyenlerin sayısının önemli olduğunu belirten Songül Baykal, "Bu hastalarımızın tek çaresi organ nakli olmak. Nakil beklenen gruplara baktığımızda en çok böbrek ve kornea nakli bekleniyor. Organ bağışı konusunda vatandaşların duyarlı olmasını istiyorum." dedi.

-“Ünye, organ bağışı konusunda duyarlı”-

Baykal, Ünye’de bağışçı sayısının iyi ve duyarlı olduğunu vurgulayarak, "İlçe halkımız organ ve doku bağışında duyarlı. Türkiye genelinde hastanemiz bağışçı sayısında ilk 25’in içinde. Unutmayalım ki organ ve doku bağışı için söyleyeceğimiz dört harfli bir ‘evet’ dört kişinin hayatını kurtaracak."ifadelerini kullandı.

Organ ve doku bağışının daha da artırılması için eğitimlere sıklık verilmesi gerektiğini ifade eden Baykal, 18 yaşını dolduran ve kendi iradesi ile hareket edebilen herkesin iki şahit huzurunda organ bağışı yapabileceğini söyledi.

Seminere; Dernek Başkanı Adem Atik, yönetim kurulu üyeleri ve TKDK Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan katıldı.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.