Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ORÇEV’den OBB’ye destek!
ORÇEV’den OBB’ye destek!
12 Şubat 2018 Pazartesi 18:37
Ordu Çevre Derneği Başkanı Gül Ersan, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla güneş enerjisinden faydalanmaya karar vermesini sevindirici bulduklarını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla güneş enerjisinden faydalanmaya karar vermesine, Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) tarafından destek geldi.

-“ORÇEV olarak bu kararı destekliyoruz”-

ORÇEV Başkanı Gül Ersan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ordu Büyükşehir Belediyesi, ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılamaya karar vermiş. ORÇEV olarak bu kararı destekliyoruz. Tabii, bu sadece Büyükşehir Belediyesine ait binalarla sınırlı kalmamalı ve çalışmalar da uzun vadede değil bir an önce başlamalı. Çünkü güneş enerjisi düşük maliyetli, sadece kurulum maliyeti var ve diğer enerji türleri gibi kirli veya doğayı tahrip edici değil.

Güneşle su ısıtmada dünya üçüncüsü olan ülkemizde konutların ve işyerlerinin çatılarına yerleştirilecek güneş panelleriyle tüm elektrik ihtiyacımızı karşılamak mümkün. Ancak, güneş panellerinin de biraz daha ucuzlaması gerek.” dedi.

-“Belki sadece üretim vergisi öderiz”-

Başkan Ersan, elektrik faturalarıundaki ekstra bedel ve vergiler için ise şunları söyledi:

 

“Yapılan bu çalışmayla şu anda ödediğimiz elektriğin faturasındaki ‘kaçak bedeli, perakende satış hizmet bedeli, sayaç okuma bedeli, iletim sistemi kullanım bedeli, dağıtım bedeli, enerji fonu, TRT payı, elektrik tüketim vergisi, KDV ve elektrik perakende satış bedeli’ yerine belki sadece üretim vergisi öderiz.” Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.