Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Ağıdere, huzur ve güvenliğin mahallesi”
“Ağıdere, huzur ve güvenliğin mahallesi”
12 Şubat 2018 Pazartesi 18:16
Ünye Kaymakamlığı Halk Buluşmaları kapsamında Ağıdere Mahallesi halkıyla buluşan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, 2004 yılında şehit olan Jandarma Komando Er İsmail Bulat’ın kabri ziyaretinde Afrin Şehitleri ve tüm şehitler için Kuranı Kerim okuttu.
Kaymakam Güney, “Bizler şehitlerimize ne kadar hakkıyla sahip çıkabilirsek, onların manevi hatırasını ve uğrunda şehit olduğu değerlere sahip çıkabilirsek, Afrin’de ülkemizin ikbali, istikbali, güvenliği ve selameti için seve seve göğsünü siper edip canını al bayrak uğruna feda eden kahramanlarımız olduğu gibi gelecekte de misliyle olacaktır.” dedi.
Ağıdere Mahallesi’nin ilçedeki en huzurlu ve güvenlikli mahallelerden biri olduğunu ifade eden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Mahallemizde baktığımız zaman huzur, güvenlik noktasında en iyi mahallelerimizden biri, asayiş olaylarının yok denecek kadar az olduğu bir yer.” diye konuştu.

 

 

 

Ünye Kaymakamlığı Halk Buluşmaları kapsamında mahalle halkıyla yerinde buluşan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, bu kapsamda Ağıdere Mahallesi’ni ziyaret etti. 

-Şehit kabrini ziyaret-

Kaymakam Güney ve beraberindekiler ilk olarak, 2004 yılında şehit olan Jandarma Komando Er İsmail Bulat’ın kabrini ziyaret etti. Şehidin kabri başında Afrin şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için Kuranı Kerim okundu.

 Kaymakamı Güney, protokol üyelerinin dönem dönem şehit kabirlerini ziyaret ettiğini, ancak kabirlerin olduğu mahalle halkının bu şehit kabirlere sahip çıktığını ifade ederek, “Biz buralara bir veya iki yılda bir gelebiliyoruz. Ama sizler mahalleli ve köylü olarak şehidimize ve şehidimizin hatıralarına sahip çıkıyorsunuz. Onun manevi hatırasını, bizlere bıraktığı ve uğrunda şehit olduğu değerleri en güzel şekilde yaşıyor ve yaşatıyorsunuz.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Operasyonu Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Kaymakam Güney, “Afrin’de terör devleti kurma rüyasında hainlerle mücadele kapsamında kahraman 12 evladımızı şehit verdik. Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Bizler şehitlerimize ne kadar hakkıyla sahip çıkabilirsek, onların manevi hatırasını ve uğrunda şehit olduğu değerlere sahip çıkabilirsek, Afrin’de ülkemizin ikbali, istikbali, güvenliği ve selameti için seve seve göğsünü siper edip canını al bayrak uğruna feda eden kahramanlarımız olduğu gibi gelecekte de misliyle olacaktır. Biz şehitlerimize sahip çıktıkça; şehitlik noktasında insanlarımız gerektiğinde canlarını ülkesi, milleti ve bayrağı için feda etmekten bir an bile geri durmayacaktır. İç güvenlikte terörle, anarşiyle ve teröristle mücadele eden güvenlik güçlerimize güç, kuvvet, dirayet ve metanet; sınır ötesinde mücadele veren kahraman ordumuza muzafferiyetler diliyorum. Sizlerinde dualarınızın onlarla olduğunu biliyorum.” dedi.

- Köy Konağı’nda vatandaşlarla buluşma -

Şehit kabri ziyaretinin ardından Ağıdere Köy Konağı’na geçen heyet, burada vatandaşlarla buluştu. 

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Ağıdere Mahallesi’ne ikinci defa geldiğini hatırlatarak, “Bugün yine sizlerle beraberiz. Muhtarımıza ve tüm köylümüze böyle otantik ve yöresel yemekler ile bolca zenginleştirilmiş, unutamayacağımız güzel bir ortamda bizleri ağırladığınız için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

- “Ağıdere, huzur ve güvenlikte en iyi mahallelerden biri” -

Ağıdere Mahallesi’nin ilçedeki en huzurlu ve güvenlikli mahallelerden biri olduğunu ifade eden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Muhtarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda ve elimizde olan veriler ışığında kışın herhalde çok fazla mahallede ikamet etmiyorsunuz. Daha ziyade Ünye merkezdesiniz, ama mahalleniz ile olan irtibatınız ve ilişkiniz devam ediyor. Mahallemizde baktığımız zaman huzur, güvenlik noktasında en iyi mahallelerimizden biri, asayiş olaylarının yok denecek kadar az olduğu bir yer.” diye konuştu.

- Mahallenin ismi araştırılacak -

Halk Buluşması’nda mahalle sakinleri Kaymakam Güney’den; mahallelerinin isminin değiştirilmesi, bahçe ilaçlamaların belirli günlerde yapılması, maden çalışmalarının denetlenmesi ve yol sorunlarıyla ilgili çözüm istediler.

Kaymakam Güney, mahallenin isminin araştırılmasını ve eski Osmanlı arşivlerine bakılarak isminin değiştirilebileceğini söyledi.

- Maden ocaklarının haritası çıkartılacak -

Bahçe ilaçlamaları konusunda ise ziraat mühendisleri inceleme yaptıktan sonra kaymakamlık olarak Ağıdere Mahallesi için ilaçlama tarihi belirleyebileceklerini belirten Kaymakam Güney, maden çalışmaları konusunda İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk’ten, Ünye’deki çalışan maden ocaklarının kime ait olduğu, ruhsatı ve yerlerini belirleyerek harita üzerinde çiziminin yapılmasını istedi. 

Kaymakam Güney başkanlığındaki toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici katıldı.

- Kaymakam’a sürpriz -

 

Toplantı sonrası Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi’nin işletmeciliğini yaptığı Mavi Deniz’e geçen heyet, burada çay molası verdi. Adnan Sobi, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’e sürpriz yaparak memleketi Arhavi’den getirttiği Laz Böreği ve Hamsili Ekmeği ikram etti. Bu sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Kaymakam Güney, Sobi’ye teşekkür etti.  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.