Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“En büyük sıkıntı fiziki mekânların yetersizliği”
“En büyük sıkıntı fiziki mekânların yetersizliği”
13 Şubat 2018 Salı 14:41
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren kurslarda incelemelerde bulundu.
Ünye genelinde kursların açılacağı fiziki mekânların yetersiz olduğunu söyleyen Kaymakam Güney, “Bugün karşımıza, Ünye özelinde çıkan en büyük sıkıntı halkımızın kolayca ulaşabilecekleri, kışın nüfusun yoğun olarak ikame ettiği ilçe merkezinde kurslarımızı açabileceğimiz fiziki mekânların yetersizliği. Biz bayanlarımızı, gençlerimizi, kursiyerlerimizi bir kursa tabii tutarken onların aynı zamanda o kursla ilgili ihtiyaç duydukları fiziki mekânları da en standart şekilde oluşturmak zorundayız.” dedi.

 

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren kurslarda incelemelerde bulunan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, kurslar hakkında bilgiler aldı.

-“Halk eğitim her daim faydalı olacak”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Halk Eğitim Merkezine yaptığı ziyarette, halk eğitimin her daim faydalı olacağını belirterek, “Halk Eğitim Müdürlükleri, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesi içerisinde çok değişik yaş gruplarında, demografik yapılara farklı eğitim ve hizmetler sunan bir birimimiz. Halk Eğitim her daim halkımıza faydalı olacak, onların bilgi, beceri, meslek edinme, kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif aktivitelerde bulunabilmeleri adına birbirinden çok farklı, çok geniş kitle ve tabana hitap eden faaliyetler yürütüyor. Bununda çok güzel neticelerini görüyoruz. Kadınlara yönelik kurslarımız var. Meslek edindirme ve farklı alanlarında gençlerimize yönelik kurslarımız var. Çocuklarımıza yönelik kurslarımız var. Bu kurslar her geçen gün halkımızın da yoğun teveccühü ile artıyor. Her geçen gün bu teveccüh ve memnuniyet daha üst seviyelere gidiyor.” dedi.

 -“Hep daha iyisini hedefliyoruz”-

Kaymakam Güney, Halk eğitimlerde Açık Lise ve Açıköğretim uygulamalarının da yer almasının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Halk eğitimin son dönemlerde Açık Lise ve Açıköğretim uygulamalarıyla ilgili yetki ve sorumlulukları da almasıyla beraber bugün toplumda çok değişik kesimlerde farklı nedenlerle okula gidememiş, okulunu yarıda bırakmış ama içinde bir ukde olarak kalmış. Bugün ortaokul okuyan, lise okuyan, belki örgün eğitimde liseye gidemeyip aile geçimini temin etme noktasında ve lahutta farklı sorumlulukları noktasında okula gidemediği halde okul bitiren ve daha sonra üniversiteye devam eden vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz var. Bizler, vatandaşın memnun olduğu bizleri de memnun eden kurslarımızı ve faaliyetlerimizi memnuniyetle müşahede ediyoruz. Lakin hep daha iyisini hedefliyoruz.”

-“En büyük sıkıntı fiziki mekânların yetersizliği”-

Ünye genelinde kursların açılacağı fiziki mekânların yetersiz olduğunu söyleyen Kaymakam Güney, “Bugün karşımıza, Ünye özelinde çıkan en büyük sıkıntı halkımızın kolayca ulaşabilecekleri, kışın nüfusun yoğun olarak ikame ettiği ilçe merkezinde kurslarımızı açabileceğimiz fiziki mekânların yetersizliği. Biz bayanlarımızı, gençlerimizi, kursiyerlerimizi bir kursa tabii tutarken onların aynı zamanda o kursla ilgili ihtiyaç duydukları fiziki mekânları da en standart şekilde oluşturmak zorundayız. Büyükşehir belediyesinin ORMEK adı altında Halk Eğitim kurslarına fiziki mekân temin etmesi ile beraber bir parça da olsa sorunun giderilmesine katkı sağlamış oluyor. Yerel yönetimlerimizin, belediyelerimizin bu konuda duyarlılıkları, ilgileri ve destekleri olumlu fakat bunu daha ileri bir noktaya ve dereceye taşınması gerekiyor. Bizler ilçenin her sathına uygun olan kamu binalarında, müsait olan yerlerde vatandaşlarımızın en kolay şekilde ulaşacağı kursları açmak ve yaygınlaştırmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın bu noktada talepleri yeterli ve üst seviyede ama bizler belli standartları karşılamayan şekilde kurs açılmasını benimsemiyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte fiziki mekânlarda hem artış hem iyileştirme oldukça yaygın eğitimin önemli bir ayağını oluşturan halk eğitimlerimiz faaliyetini artırarak devam ettirirler. Beşikten mezara kadar eğitim esası, ilkesi çerçevesinde de halkımızın bilgilenmesi becerilerinin gelişmesi ve meslek edinmeleri konusunda bu anlamda önemli hizmetleri daha etkili bir şekilde görmeye ve sürdürmeye devam ederler.” diye konuştu.

 

 

Açıklamanın ardından; Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Selim Sevim, Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan halk eğitim bünyesinde faaliyet gösteren Atatürk Anadolu Lisesi El Sanatları Kursu, Ek Bina El Sanatları-Nakış-Giyim Kursu ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan yemek kursunu gezdiler.     Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.