Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Serbest veterinerlere “E_Reçete” denetimi
Serbest veterinerlere “E_Reçete” denetimi
13 Şubat 2018 Salı 18:36
Ünye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli tarafından ilçede faaliyet gösteren serbest veteriner kliniklere E_Reçete Sistemiyle ilgili kontrol ve denetimler gerçekleştirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, veteriner hekim reçetelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi ve bu amaçla gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili tarafların yükümlülükleri ve rollerini belirledi.

Bu çalışmayla ülkemizde hayvan sağlığı alanında kullanılan beşeri tıbbi ürünler dâhil olmak üzere tüm reçeteye tabi veteriner ilaçların izlenebilirliğini sağlamak, veteriner hekimlerin hayvan sağlığı alanında gerçekleştirdikleri faaliyetleri sonucunda oluşan verileri kullanarak gıda güvenliğini temin etmek, hayvan hastalık ve zararlıları ile etkin bir mücadele gerçekleştirmek amaçlanıyor. 

Bu kapsamda İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı birimi veteriner ekipleri ilçe faaliyet gösteren serbest veteriner kliniklere E_ Reçete Sistemiyle ilgili kontrol ve denetimler gerçekleştirip, E-Reçete konularında bilgilendirmeler yapıldı.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.