Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ÜNÇEK’ten “Birlikte okuyalım, birlikte kazanalım” etkinliği
ÜNÇEK’ten “Birlikte okuyalım, birlikte kazanalım” etkinliği
13 Şubat 2018 Salı 18:40
Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) tarafından 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat Atatürk Parkı Anfi Tiyatroda ‘Birlikte Okuyalım, Birlikte Kazanalım’ adlı kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Türkiye genelinde bu yıl ‘Kuran ve Sünnet Bütünlüğü’ konulu ve ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ temasıyla 6.sı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması’nın proje ortağı olan Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK), 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 14.00-15.00 arasında Atatürk Parkı Anfi Tiyatro’da ‘Birlikte Okuyalım, Birlikte Kazanalım’ adlı kitap okuma programı düzenlendi.

-“Hedefimiz, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak”-

ÜNÇEK Başkanı Hüseyin Dikici, okuma düzeyinin yeterli olmadığı günümüzde halka kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Dikici, “‘Birlikte Okuyalım, Birlikte Kazanalım” sloganıyla insanlarımızı sahih kaynaklarla buluşturmak, okuma düzeyinin yeterli olmadığı günümüzde halkımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasına dikkat çekmek ve ilçemiz genelinde kitap okuma konusunda farkındalık oluşturabilmek amacıyla dernek üyelerimiz, sporcularımız, velilerimiz ve gönüllülerin katılımıyla böyle bir etkinliği gerçekleştirdik. Ordu Büyükşehir Belediyesine, Ünye Belediyesine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Kitap okuma etkinliğinde, “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması”nın içeriği hakkında bilgi veren yarışmanın İl Sorumlusu Halil İbrahim Uygur şunları söyledi:

“Yarışma 8 Nisan 2018 Pazar günü saat 10.00’da tek oturum halinde ve daha sonra belirlenecek olan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek. Engellilerin ve mahkumların da katılabildiği Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde düzenlenecek ve her kategori soruları ayrı hazırlanacak olan yarışma; A kategorisi için Mürşide Uysal’ın kaleme aldığı ‘Peygamberimizden Dini Hikâyeler’ adlı eserden, diğer Türkçe kategoriler için Prof.Dr. Mahmud Es’ad Coşan’ın eserlerinden derlenen ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Hadislerle Kur’an ve Sünnet’ adlı eserden, Arapça kategoriler için ise ‘Riyâzu’s Salihin’ eserinden yapılacak; A kategorisi (10 yaş altı), B kategorisi (10-14 yaş), C kategorisi (14-19 yaş), D kategorisi (19-30 yaş), E kategorisi (30 yaş üstü), F kategorisi/İhtisas kategorisi (Resmi veya fahri din görevlileri, imamlar, müezzinler, Kur’an kursu hocaları, vaizler vs.), G kategorisi (Arapça 18 yaş altı), H kategorisi (Arapça 18 yaş üstü), I kategorisi (Türkçe online), J kategorisi (İngilizce online), K kategorisinde (Arapça online) düzenlenecek. Son başvuru tarihi 4 Mart 2018 olan yarışmaya www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvuru yapılabiliyor.”

Ufka Yolculuk Bilgi Yarışmasının ödüllü bir yarışma olduğunu belirten ÜNÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Çakar, ödüllere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Üç dil ve on bir farklı kategoride düzenlenen yarışmanın merkezi ödülleri olarak; A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar 2 umre seyahati + 2 bin 500 TL veya 2 dosta yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 umre seyahati + bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk + bin 500 TL, üçüncü olanlar 2 umre seyahati + 500 lira veya 2 dosta yolculuk + 500 TL ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. - 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak. Bunun yanında Ordu İli ödülleri olarak; A,B,C,D ve E kategorilerinde birinci olanlara 1500 TL, ikinci olanlara 1000 TL, üçüncü olanlara 500 TL verilecek; İlçe ödülü olarak ise Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde yarışmaya katılıp A,B,C,D ve E kategorilerinde birinci olanlara 1000 TL, ikinci olanlara 750 TL, üçüncü olanlara 500 TL ve 4.-10. arası dereceye giren yarışmacılara ise gram altın ödülü verilecek.”

 

7’den 77’ye çok sayıda okur severin katıldığı ve bir saat devam eden “Birlikte Okuyalım, Birlikte Kazanalım” etkinliğinin ardından programa katılan davetlilere ikramda bulunuldu.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.