Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Hasta karaca için seferber oldular
Hasta karaca için seferber oldular
17 Şubat 2018 Cumartesi 09:37
İkizce’de bahçelerinde hareketsiz yatan hasta karacayı kurtarmak için seferber olan ilçe halkı, ilk tedavisinin ardından karacayı Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim ettiler.

İkizce ilçesinde bahçede bulunan hasta karaca için ilçe halkı seferber oldu.

İlçenin Kale Mahallesi’nde çalışmak üzere eşi Zinnet Siyambaş ile bahçeye giden İsa Siyambaş bahçede hareketsiz yatan bir karaca gördüler. Önce karacanın avcılar tarafından vurulmuş olabileceğini düşünen Siyambaş çifti, karacada herhangi bir yara olmadığını fark edince hasta olduğunu anladılar. 

Siyambaş çifti, hasta karacayı yetkililere ulaştırmak için mahalle sakinlerinden yardım istediler.  Mahalle halkı hasta karacayı peştamal olarak bilinen başörtüsüne sararak yola çıkardı.

Durumu öğrenir öğrenmez olay yerine giden İkizce Ziraat Odası Başkanı Hasan Çalık, mahalle sakinleri tarafından kurtarılan hasta karacayı araçla İkizce Merkeze getirip veteriner hekim tarafından ilk tedavisini yaptırdı. Yaralı karaca, tedavisinin ardından Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 

Hasan Çalık, 3 yaşlarında olduğu tahmin edilen yaralı karaca için bütün imkanlarını seferber ettiklerini söyleyerek, “Ziraat Odaları bölgelerindeki ürünlerin verim ve kalitesi için çalışırken, aynı zamanda da doğa ve doğal yaşama da sahip çıkıyor.” dedi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.