Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İkinci Bahar Lokali yaşlıları gençleştiriyor…
İkinci Bahar Lokali yaşlıları gençleştiriyor…
13 Şubat 2018 Salı 18:42
Ünye’de yaşayan yaşlılar için Ünye Belediyesi tarafından hizmete sokulan İkinci Bahar Lokali’nin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, buranın yaşlılar üzerinde adeta gençlik iksiri etkisi yarattığına dikkat çekti.
Kendisinin de zaman zaman ziyaret ettiği İkinci Bahar Lokali’ndeki gözlerin güldüğü, mutluluğun yüzlere yansıdığı atmosferden son derece memnun olduğunu belirten Kıroğlu, böylesine insani ve vicdani bir hizmet için Ünye Belediyesi’ne teşekkürü borç bildiklerini söyledi.
Diğer taraftan ÜNİPORT Alışveriş Merkezi’nin de Ünye’de çok önemli bir eksikliği giderdiğini belirten Kıroğlu, “Ünyeliler özellikle hafta sonları komşu şehirlerdeki AVM’lere akın ediyorlardı. Ama bu akın tersine döndü, artık Ünye’ye akın akın gelinmeye başlandı” dedi.

 

 

 

 

Ünye’de yaşlılar için hizmete giren İkinci Bahar Lokali’nin, sakinlerine gençlik iksiri yüklediği ifade edildi.

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, gazetemize özel yaptığı açıklamada, İkinci Bahar Lokali’ndeki atmosferin görülmeye değer olduğunu belirterek; buranın, yaşlıların bir kenara çekilerek tek başına oturduğu, karamsar duygu ve düşünceler içinde daha da yaşlandığı mekan olmaktan öte, yüzlerin ve gözlerin güldüğü, içerdeki atmosferde mutluluğun hakim olduğu, adeta gençlik iksiri saçan bir mekan olarak hizmet verdiğine işaret etti.

- “Yaşlısına sahip çıkan geleceğe huzur içinde yürür” -

Kıroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:

“Burada oturanların büyük çoğunluğu emekli, yaşlı hemşerilerimiz. Bu insanların her biri hayatın içinden gelen, zor ve kolay zamanları yaşamış emektar insanlar. Mesaileriyle ailesine bakmış, çoluk çocuk büyütmüş… Vergi ödemiş, ülke bütçesine katkı yapmış baş tacı etmemiz gereken büyüklerimiz. Onlara hizmet ve himmet borcumuz var. Eğer bir toplum yaşlılarına hizmet ve himmet borcunu yeterince ödeyebiliyorsa, vicdanlar bu anlamda rahatsa geleceğe huzur içinde yürür.”

- “Yaşlılarımız gençleşiyor…” -

Ünye Belediyesi’nin, hizmete soktuğu İkinci Bahar Lokali ile bu hizmet ve himmet borcunun ödenmesine çok önemli bir katkı yaptığına işaret eden Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu; “Buradaki hizmetin ve ikramın ücretsiz olması ise çok daha önem ve anlam arz ediyor Sohbet ettiğimiz lokal sakinleri gün boyu evde oturmalarının imkansız olduğunu, mecburen dışarı çıktıklarını, bir yerde oturdukları takdirde ise yedikleri, içtiklerine para ödediklerini, ödedikleri bu paranın da nerden baksan asgari 20-25 TL’yi bulduğunu söylüyorlar. Toplasan ayda 600-700 TL para yapıyor. Emekli insan için bu ne kadar mümkün… Ama artık bu masraftan kurtulduk, diyorlar. Oturdukları zaman ödeyecekleri parayı düşünmediklerini, keyif içinde sohbet ettiklerini ifade ediyorlar. Bunun da kendilerini iyice yaşlanmaktan koruduğunu, hatta gençleştirdiğini dile getiriyorlar. Belediyemiz bu lokalle çok değerli bir hizmeti hayata geçirmiştir. Bu anlamda Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkürü borç biliyoruz” dedi.

- “ÜNİPORT suyu tersine akıttı…” -

 

Ünye Belediyesi’nin bir büyük hizmetinin de ÜNİPORT AVM olduğuna işaret eden Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, “AVM’ler ister kabul edelim ister etmeyelim günlük toplumsal hayatın önemli bir parçası haline geldi. Büyükler istemese çocukları durdurmak imkansız. Ünyeliler yıllardır hafta sonu oldu mu aile boyu komşu şehirlerdeki AVM’lere gidiyordu. AVM eksikliği Ünye için büyük eksiklikti. Hele sinema eksikliği katlanılır gibi değildi. ÜNİPORT AVM bu sıkıntıyı ortadan kaldırdı. Artık AVM için sağa sola gitmekten kurtulduk. Kaldı ki ÜNİPORT suyu tersine akıttı, AVM için komşu şehirlerden Ünye’ye gelinmeye başlandı. Belediye Başkanımıza ve ekibine bu hizmetleri için de teşekkür ediyoruz. Güzel bir hizmet olarak ÜNİPORT gürül gürül çalışıyor” diye konuştu.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.