Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ankara Fatsalılar Derneği’nden Kış Konseri
Ankara Fatsalılar Derneği’nden Kış Konseri
17 Şubat 2018 Cumartesi 17:30
Ankara Fatsalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde faaliyetini sürdüren Türk Sanat Müziği Korosu’nun “Kış Konseri“ Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nin Farabi salonunda gerçekleştirildi.

Fatsa eski Belediye Başkanı Yener Topaloğlu’nun şefliğini üstlendiğini koro,  iki bölümde Türk Sanat Müziği’nin ünlü bestekarlarına ait 29 eseri seslendirdi. Aralarında eski bakanlardan Hikmet Sami Türk, Ertuğrul Günay’ın da bulunduğu katılımcılar koro ve solistlerin söylediği şarkılara zaman zaman eşlik etti.

“Yolun Sonu” türküsünün söz yazarı Fatsalı ozan Dursun Ali Akınet’in de katıldığı gecede, Türk Sanat Müziğinin beğenilen eserlerinin yanı sıra Karadeniz yöresine ait türküleri de seslendiren koro, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Kış Konseri’ne Türk Sanat Müziği sanatçısı Mehmet Emin Aker, söz yazarları Sevinç Atan, Vedat Fidanboy, İbrahim Taşdemir, Ruşen Işın, Tahir Kaya, Yalçın Mıhçı, bestekarlar Ertuğrul Ottekin, Hüseyin Soysal, Murat Demirhan, Necip Altın, Naci Tunçel, Mustafa Çalık, Can Ozan ile Yalıköy eski Belediye Başkanı Tahsin Karamustafa, Ordu Kültür ve Kalkınma Vakfı Başkanı Kutsi Yerebasmaz, Ünyeliler Derneği Başkanı İsa Korkmaz, Karamanlılar Dernek Başkanı Veli Bozkır, Prof.Dr. Haldun Eroğlu, Dr. İrem Şahin, Dr. Metin Özsoy, Gazeteci-Yazar Şükrü Karaman ile Ankara’da yaşayan çok sayıda Karadenizli katıldı.

Ankara Fatsalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahri Çavuşoğlu, 1987 yılından bu yana Başkentte etkinlik gösteren derneğin toplumsal işlevinin yanı sıra, kültürel etkinlikler de gerçekleştirdiğini vurguladı. Dernek olarak amaçlarının: hemşerilerin varlığından birbirlerini haberdar etmek, yörenin beşeri ve fiziki değerlerini tanıtmak olduğuna dikkat çeken  Çavuşoğlu,  Türkiye’nin yakından tanıdığı, alanlarında uzman olan çok sayıda Karadenizli sanatçı, edebiyatçı, hekim ile Türk siyasetine emeği geçen politikacı ve bürokratın Ankara’da yaşadığını belirtti.  Çavuşoğlu,  hemşerilerinin dernek faaliyetlerine ilgi göstermelerini de istedi.

 

 Kültür ve Turizm Bakanı eski Ertuğrul Günay konsere emeği geçenlere teşekkür ederek, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olanlara rahmet diledi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.