Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Pide salonunu akvaryumlarla dekore etti
Pide salonunu akvaryumlarla dekore etti
23 Şubat 2018 Cuma 14:52
Tat Bak Pide Evi İşletmecisi Uğur Engin, hobi olarak başladığı akvaryum balıkçılığını genişleterek işyerinin tamamını bu şekilde dekore etmek istediğini söyledi.

İşletmeci ve pide ustası Uğur Engin, Ünye’de 1.5 yıl önce bir arkadaşının atıl olan akvaryumunu alıp bakmaya başladığını, balıkların zamanla kendisinde bir tutku haline dönüştüğünü, 2 adet balıkla başladığı tutkusunu şimdilerde 350 balığa çıkardığını söyledi.

“Görsellik amaçlı yapmaktayım”-

Pide salonunun görselliğini artırmak amacıyla akvaryumlarını çoğaltmak istediğini ifade edeni Uğur Engin, “Balıklara ve akvaryuma olan merakım, bir arkadaşımın evini taşımasıyla başladı. Evi taşırken küçük bir akvaryumu vardı, atacaktı bende atmamasını istedim. Ben aldım, içerisine de 2 Japon balığı koydum ve zamanla büyüdü. Zamanla balık türlerine girdik. Akvaryum işine hobi olarak başladım ve zamanla da görsellik katması açısından büyütmeye karar verdim. Büyüttüğümüz zaman 6 metre genişliğinde 2 ton su hacminde bir akvaryum elde etmeyi düşünüyorum.” dedi.

-“Müşterilerden olumlu dönüşler oluyor”-

Uğur Engin, işletmeye gelen müşterilerden olumlu dönüşler olduğunu ifade ederek, “Müşterilerimin tepkisi güzel oluyor,  değişik renkte ve cinste balıklar görmek herkesin hoşuna gidiyor. Şuanda akvaryumun bulunduğu bölüm önceden boştu ve gelen müşterilerimiz oraya oturmayı pek tercih etmiyordu. Akvaryumdan sonra ise o masalarımızın boş olduğunu nadir görüyoruz. Müşterilerimiz yemeğini yerken, kahvesini içerken de bir yandan balıkları izliyor.” diye konuştu.

-“İsteyen müşterilerimize satış yapmaktayız”-

Balık tutkunlarına ve isteyenlere satış da yaptıklarını söyleyen Engin, “Akvaryumlarda ortalama olarak 350 balık var. Ciklet ağırlıklı türlerimiz var. Lepistes, Moli, Kılıçkuyruk, Beta ve Ufak Yılan balıklarımız var. Önceden 9 adet köpek balığımız vardı, büyüdükleri için onları göndermek zorunda kaldım. Burada satışa ayırdığımız balıklardan isteyenlere verebiliyoruz. Bunun yanında da akvaryum imalatı da yapıyorum.”dedi.

Engin, akvaryumların işletmeye görsellik kattığını, balık üretiminin her geçen gün arttığını sözlerine ekledi.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.