Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünyeli Uzbay, casusluk davasında beraat etti
Ünyeli Uzbay, casusluk davasında beraat etti
7 Mart 2018 Çarşamba 19:28
İzmir'de yaklaşık 3 yıldır devam eden, kamuoyunda 'askerî casusluk' olarak bilinen, 49'u muvazzaf asker olmak üzere 357 sanıklı, askerî bilgi ve belge temin etme davasında aralarında Ünyeli Tabip Albay Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın da bulunduğu tüm sanıklar beraat etti.

Kamuoyunda 'askerî casusluk' olarak bilinen, 49'u muvazzaf asker olmak üzere 357 sanıklı, askerî bilgi ve belge temin etme davasında aralarında Ünyeli Tabip Albay Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın da bulunduğu tüm sanıklar beraat etti.

Mahkeme Başkanı Orhan Kızıltaş'ın 138 sayfalık kısa kararı okumasının ardından duruşma salonundan çıkan sanıklar, kararı sevinçle karşıladı ve beraat eden sanıklar kararı birbirlerine sarılarak kutladı.

Kararı değerlendiren ve dava kapsamında bir süre tutukla kalan Ünyeli Tabip Albay Prof. Dr. Tayfun Uzbay, "Şirinyer'de birlikte yattığımız arkadaşlar hatırlayacaktır, hepimizin çok sıkıldığı, üzüldüğümüz, yalnız kaldığımız, adeta betona gömüldüğümüz dönemde çıktım dedim ki, 'pardon' diyecekler dedim. O günkü gazetelere bakın orada yazıyor. Evet, 'pardon' denildi, yeter mi yetmez. Buraya gelirken bizi buraya gönderenler, şahsen bana dediler ki, 'Hocam herhangi bir suçun yoksa korkma, yüce Türk milletin önüne gidiyorsun, orada yargılan suçun yoksa aklanırsın.' Ben bugün benimle birlikte yargılanan bütün arkadaşlarımla birlikte aklandım. Şimdi beni buraya gönderenlere soruyorum, siz hazır mısınız? Bizi buraya gönderenleri araştıracak mısınız?" dedi.

Davadan beraat eden sanıklar adliyeden ayrılırken, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.