Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Okuma Yazma Seferberliğinde muhtarlardan destek istendi
Okuma Yazma Seferberliğinde muhtarlardan destek istendi
7 Mart 2018 Çarşamba 19:32
Ülke genelinde başlatılan Okuma Yazma seferberliğiyle ilgili Ünye Kaymakamlığı öncülüğünde ilçede başlatılan, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının desteklediği “Ünye Hem Okuyor, Hem Yazıyor” projesi kapsamında mahalle muhtarlarıyla bir araya gelinerek destek istendi.

Ünye Kaymakamlığı öncülüğünde ilçede yürütülmeye başlanan “Ünye Hem Okuyor, Hem Yazıyor” projesi kapsamında Ünye Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu toplantı salonunda ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelindi.

Kaymakam Güney, ülke genelinde başlatılan Okuma Yazma seferberliğine tüm kurum ve kuruluşların destek verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kampanyası eşgüdümünde Ünye’de bu projeyi yürüttüklerini ifade eden Kaymakam Güney, “Bu kampanya ile eş güdümlü olarak strateji, hedef ve programlarını belirleyerek ilçemizde bir kampanya başlattık.” dedi.

- Ünye’de okuma yazma bilmeyen sayısı 8 bin 130 -

Kaymakam Güney, proje kapsamında Ünye’de yapılan ilk tespitlere göre okuma oranında elde edilen rakamların çok iç açıcı olmadığını belirterek, “Kampanyamızda hedef kitlemiz kimdir, hedef kitlemiz nedir, okuma yazma bilmeyen kaç vatandaşımız var. Bununla çalışmaya başladık. Ünye’de 8 bin 130 kişi okuma yazma bilmiyor. Bu rakam olarak çok iç açıcı değil, oran olarak yüksek bir oran. Bunlar sayı olarak belli ama kişi olarak kim oldukları belli değil.  Bunları çalışmalarınızla siz belirleyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, tespit edilen ve okuma yazma bilmeyen 8 bin 130 rakamının ürküten bir rakam olduğunu ifade ederek, “Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak her mahallemizde kurslar açıyor, ilçemizin her yerine ulaşmaya çalıyoruz. Biz bu kampanyayla okuma yazma bilmeyen kardeşlerimiz kaç yaşındadır, hali ahvali nedir? Okuma yazma bilecek yaşta mıdır? Hasta mıdır? Bunları tespit ederek kayıt altına almak istiyoruz. Önemli olan bu istatistikin altını biz dolduralım. Eğitim verilebilecek yaşta ve durumda olanlara eğitim verelim istiyoruz” diye konuştu. 

Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Muammer Çoşkan, “Proje kapsamında Ünye Halk Eğitim Merkezi olarak çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda şuana kadar açtığımız 32 kursta 423 kişi eğitime başladı. Biz bugüne kadar bin 535 kişiye ulaştık. Sayın Kaymakamımızın güçlü desteği bize güç veriyor. Muhtarlarımızın yaptıkları ve yapacakları çalışmalar bize çok büyük güç katacak” dedi.

 

Programın ardından mahalle muhtarlarına Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan afiş ve broşürler dağıtılarak afişlerin mahallenin muhtelif yerlerine asılması, broşürlerin ise vatandaşlara dağıtılması istendi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.