Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye ‘Su Elçisi’ Ordu birinciliği getirdi
Ünye ‘Su Elçisi’ Ordu birinciliği getirdi
7 Mart 2018 Çarşamba 19:37
Yunus Emre İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Halenur Sezgin, ‘Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘Su Elçileri’ Resim Yarışmasında Ordu il birincisi oldu.

 ‘Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘Su Elçileri’ Resim Yarışmasında, Yunus Emre İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Halenur Sezgin Ordu il birincisi oldu.

Okul Müdürü Mehmet Kırca, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, projenin amacının sonraki nesillere temiz su kaynakları ve yaşanabilir bir çevre bırakmak olduğunu söyledi.

Kırca, “Bizlerin bu davranışlarını örnek alacak çocuklarımız, gençlerimiz de bu bilinci gelecek kuşaklara aktararak ‘Suyun elçileri’ olarak görevlerini devredip yerine getireceklerdir. Su Elçileri, Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi bu yaklaşımla, eğitimler ve iletişim kampanyalarıyla kamuoyunda farkındalık yaratmak, konunun savunucusu olan kuşaklar yetiştirmek için hayata geçirilmiştir.” dedi.

-Birçok derece aldı-

 

Öğrenci Halenur Sezgin, “Su Elçileri’ Resim Yarışmasında Ordu il birinciliğinin yanı sıra; Kent Konseyi’nce düzenlenen ‘Gürültü Kirliliği Resim Yarışması’nda Ünye 2.si, ‘15 Temmuz Şehitler Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim Yarışması’nda Ünye 1.si, ‘15 Temmuz Şehitler Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim Yarışması’nda Ordu 2.si, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” ile ilgili resim yarışmasında Ünye 2.si ve ‘Su Elçileri Resim Yarışması’nda Ünye 1.si oldu. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.