Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İkizceli minikler ebru sanatı ile buluştu
İkizceli minikler ebru sanatı ile buluştu
9 Mart 2018 Cuma 21:35
İkizce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İkizce İlkokulu işbirliğiyle ilkokuldaki öğrencilere yönelik Türk-İslam sanatında önemli bir yeri olan ebru sanatı kursu açıldı.

İkizce İlkokulu’ndaki öğrenciler Türk-İslam sanatında önemli bir yeri olan ebru sanatıyla tanıştı.

İkizce Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Parlak, gazetemize yaptığı açıklamada, öğrencilerin serbest etkinlikler dersleri ile sosyal etkinlikler derslerinde ebru eğitimi aldığını söyledi.

Ebru eğitimiyle derslerin canlılık kazandığını ifade eden Parlak, “Öğrencilerimizi hem eğlendirmek, hem yeni bir sanatla tanıştırmak istiyoruz.” dedi.

İkizce Halk Eğitim Müdürü Murat Parlak, kursun amacına ilişkin şunları söyledi:

 

“İlkokul bünyesinde eğitim ve öğretime devam eden öğrencilerimize serbest etkinlikler dersleri ile sosyal etkinlikler derslerinde ebru eğitimi vermeye başladık. İkizce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görev yapan el sanatları öğretmenimizin gönüllü ve ücret talep etmeden katıldığı etkinliğimiz, okulumuzun sınıf öğretmenlerinin eşliğinde yapılıyor. Türk-İslam sanatlarından biri olan ve önemini hiç kaybetmeyen, görsel açıdan renklerin şölen haline geldiği süsleme sanatı Ebru’yla öğrencilerimizi buluşturmak, derslerine canlılık kazandırmak, okuldaki eğitime el sanatları çalışmalarını da katarak okulda bir sinerji oluşturmayı amaçladık. 2017-2018 eğitim- öğrenin yılı itibariyle İkizce İlkokulu’nda 2-3-4. sınıflarda projeyi etkin bir şekilde yürüterek öğrencilerimizi ebru sanatıyla hem buluşturup, hem eğlenmelerini, hem de yeni bir sanatla tanıştırmayı istedik.”Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.