Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünyeli halterci Olimpiyatlar İçin TOHM’a Seçildi
Ünyeli halterci Olimpiyatlar İçin TOHM’a Seçildi
10 Mart 2018 Cumartesi 16:48
Ünyeli Halter Sporcusu Melihcan Günay, halter branşında gösterdiği başarılardan dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığının oluşturduğu Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezi’ne (TOHM) kabul edilerek olimpiyatlara hazırlanmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı genç sporcuları olimpiyatlara hazırlamak ve olimpiyatlarda daha güzel başarılar elde etmek amacıyla Türkiye’de; Gaziantep, Ankara ve Konya’da Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezi (TOHM) oluşturmuştu.

2 yıldır halter şampiyonalarına katılan Ünyeli Genç Sporcu Melihcan Günay da şampiyonalarda gösterdiği başarılardan dolayı TOHM’a kabul edilerek olimpiyatlara hazırlanmaya başladı.

Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Halter Antrenörü ve Halter Ordu İl Temsilcisi Cumali Tekin, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız daha sporcuyu belli bir yaşta alıp olimpiyatlara hazırlamak için Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezleri (TOHM) oluşturdular. Gaziantep ve Ankara’da erkekler, Konya’da ise bayanlar TOHM var. Sporcuların barınmaları, yemeleri içmeleri her şeylerini Gençlik ve Spor Bakanlığı karşılıyor. Bu sporcuların okulları da buraya alınıyor. Eğitim hayatı da devam ediyor. Böylelikle hiç zedelenmeden sporcu eğitim ve spor hayatına devam ediyor.” dedi.

-“Sporcumuz olimpiyatlara hazırlanıyor”-

Günay’ın başarılı bir sporcu olduğunu söyleyen Cumali Tekin, “Melihcan Günay isimli sporcumuz TOHM’a seçilerek buraya katıldı. Sporcumuz burada çalışmalarına ve okuluna devam ediyor, olimpiyatlara hazırlanıyor. Ayrıca bu sporcumuz 3 hafta önce yapılan Okullar Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü oldu ve derecesi sürekli artıyor. Bundan sonra ki süreçte de sporcumuzu daha güzel noktalarda göreceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

-“Sporda çıtamız her geçen gün yükseliyor”-

 

Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, sporda Ünye’nin çıtasının her geçen gün yükseldiğini ifade ederek, “Halter Antrenörümüz ve Halter Ordu İle Temsilcisi Cumali Tekin hocamızın yaptığı özverili çalışmalardan dolayı tebrik ediyoruz. Ünye olarak birçok branşta güzel başarılar almaktayız. Ünye spor olarak çıtası yüksek bir ilçemizdir.  Bu doğrultuda genç kardeşimiz Melihcan Günay’ın TOHM’a seçilmesi bizim için gurur verici bir durum olmuştur. Sporcumuzu önümüzdeki günlerde daha güzel yerlerde göreceğimize inanıyorum.” dedi. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.