Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Cevizdere Platformu, mücadelelerini sürdürüyor
Cevizdere Platformu, mücadelelerini sürdürüyor
13 Mart 2018 Salı 19:13
Cevizdere Platformu, Cevizdere’ye kurulacak olan Katı Atık Ayrıştırma Tesisi’na karşı mücadelesini sürdürüyor. Platform üyeleri STK’lara yaptıkları ziyaretler kapsamında Ünye Şoförler ve Otomobilciler odasını ziyaret ederek, Oda Başkanı Bekir Şimşek’e çöpün ve tesisi zararlarını anlattı.
Platform Avukatı İrfan Yıldız Beşlişoğlu, “Ordu’nun tamamının çöpünün Ünye’de ayrıştırılacak olması ya da Çimento Fabrikasında yakılacak olması Ünye’nin çevre sorununa neden olacaktır.” dedi.

Cevizdere Platformu, Cevizdere’ye kurulacak olan Katı Atık Ayrıştırma Tesisi’ne karşı mücadelesini sürdürüyor.

Bu kapsamda siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden platform üyeleri, Ünye Şoförler ve Otomobilciler odasını ziyaret ederek, Oda Başkanı Bekir Şimşek’i ziyaret etti.

-“Ünye’nin çevre sorununa neden olacaktır”-

Platform Avukatı İrfan Yıldız Beşlioğlu, katı atık ayrıştırma tesisinin Ünye’nin çevre sorununa neden olacağını ifade ederek, “Ünye’nin içme suyu ihtiyacını yıllardır sağlayan ve halen alternatif olarak görülen Cevizdere havzasına yapılacak olan katı atık ayrıştırma tesisi bölgemize ve Ünye’ye ciddi zararlar verecektir. Burada çöp suları Cevizdere Irmağı ile karışacak içme suyu kuyuları bundan etkilenecektir. Ordu’nun tamamının çöpünün Ünye’de ayrıştırılacak olması ya da Çimento Fabrikasında yakılacak olması Ünye’nin çevre sorununa neden olacaktır. Çöpün kokusu nedeniyle bu havzada yaşam alanı da oluşturulamayacaktır. Ünye’de tesis henüz devreye girmedi ancak Ordu Merkezden gelen çöplerin fabrikada yakıldığını öğrendik ve biliyoruz.” dedi.

-“Canımızın derdindeyiz”-

Dernek olarak siyasi bir oluşum içinde olmadıklarını, canlarının derdinle olduklarını söyleyen Beşlioğlu, “Bize zaman zaman siz şu partidensiniz, bu partidensiniz diyorlar. Tekrar altını çizmek istiyorum bizim siyasi bir partiye yakınlığımız ya da uzaklığımız söz konusu değildir. Biz canımızın derdindeyiz” diye konuştu.

-“Her zaman yanınızdayım”-

 

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bekir Şimşek, kendisinin de Cevizdere Mahallesi’nde ikamet ettiğini söyleyerek, “Duyarlılığınızdan dolayı size teşekkür ediyorum. Ben de bu mahallenin insanıyım. O bölgede tarım yapıyorum. 2000 kök meyve ağacım var. Hakikaten Cevizdere havzası seçinti mi oldu? Kömür, arıtma, mezbahane hepsi o bölgede. Ne kadar çevreye zararlı tesis varsa bizim bölgemizde. Ünye’den burayı nasıl koparıyoruz ben anlamıyorum. Bizim hep birlikte bununla mücadele etmemiz lazım Ünye ve bölge olarak. Ben her zaman destekçinizim. Bu bizim olduğu kadar geleceğimizin de, Ünye’nin de sorunudur.” dedi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.