Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye Protokolü, risk gurubundaki gençlerle el ele
Ünye Protokolü, risk gurubundaki gençlerle el ele
13 Mart 2018 Salı 19:15
Ünye Futbol Kulübü ile El Ele Derneğinin organizasyonunda, Ünye protokolü risk grubundaki gençlerle futbol müsabakası yaptı.

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Olimpiyat Spor Tesisleri’nde  gerçekleşen organizasyonda İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adalet Komisyonu Başkanı Mevlana Gözüböyük, ,Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Jandarma Komutanı Ütğm.Esat Can Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren ile risk grubu gençleri dostluk müsabakasında bir araya geldiler.

-“En güzel ve en anlamlı futbol maçını oynadık”-

Kaymakam Güney, El Ele Derneği ve Ünye Futbol Kulübü iş birliği ile gençlerden oluşan futbol takımı ile protokol olarak güzel bir karşılaşma yaptıklarını söyledi.

Kaymakam Güney, “Gençlerle bir birimizi tanıma ve tanışma fırsatı bulduk. Bu bir başlangıçtı. Bundan sonra Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğümüz, El Ele Derneğimiz ve Kulübümüzle bu maçlarımızı daha geniş katılımlı gençlerle devam ettireceğiz.”dedi.

-“Çok şanslıyız”-

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, ülke genelinde olduğu gibi Ünye’de de risk grubu içerisindeki gençler için çalışmalar yürütüldüğünü, bu kapsamda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney öncülüğünde ilçede çalışmalar yapıldığını söyledi. 

Tamtürk, “Kaymakamımız Ünye’mize ilk geldiklerinde kendilerini ziyaretimizde bizlerden riskli öğrencilere yönelik çalışmalar yapmamızı istemişlerdi. Bu noktada bizlere yardımcı olan El Ele Derneği Başkanı Adem Atik’e teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl Gençlik Haftası kapsamında salon futbolu turnuvasına katılmıştık, bugün ise protokol büyüklerimiz ile gençlerimizi bir araya getirdik. Ünye Futbol Kulübü olarak bizi böyle güzel bir organizasyona teşvik ettiği için Kaymakamımıza da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugün görüyoruz ki bütün protokol sporu seviyor, hatta spor yapıyor ve bu gençlerin yanındalar. Gençlerimizin ayaklarına, yüreklerine sağlık diyorum.” dedi.

El Ele Derneği Başkanı Adem Atik, “Derneğimizin son kongresinde faaliyet alanlarımızı genişletme adına kararlar almıştık. Bizim için dört ana faaliyet dalından biri olan spor alanında Ünye Futbol Kulübü iş birliği içerisinde olduğumuz bir oluşum. Sporun bağdaştırıcı özelliği ile gençlerimizi doğru yola sevk etmek istiyoruz. Onlarda sporu seviyorlar. Bu sayede onların geleceğe hazırlanmalarında yardımcı olmak esas amacımız.” diye konuştu.

 

Tamtürk, günün anısına Kaymakam Güney’e kulüp flamasını takdim ederken, zevkli ve çekişmeli geçen müsabakanın sonunda toplu fotoğraf çekildi. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.