Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Türkiye’nin en genç yazarı, Ünyeli öğrencilerle buluştu
Türkiye’nin en genç yazarı, Ünyeli öğrencilerle buluştu
13 Mart 2018 Salı 19:14

Ünye El Ele Derneği 1. Kitap Kafe Buluşmaları kapsamında, Türkiye’nin en genç yazarı Gülce Demirkaya’yı söyleşi ve imza günüyle konuk etti.
Öğrencilerle bir araya gelen Gül Demirkaya, söyleşide öğrencilerin, kitaplar ve yazarlık konusundaki sorularını cevapladı.

Ünye El Ele Derneği 1. Kitap Kafe Buluşmaları kapsamında, Türkiye’nin en genç yazarı Gülce Demirkaya’yı Ünye’ye getirdi.

-“Elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz”-

Dernek Başkanı Adem Atik, öğrenciler için ellerinden geleni yapmaya gayret ettiklerini ifade ederek, “Ünye El Ele Derneği olarak Kitap Kafeyle birlikte, gençlerimizin güvenli bir şekilde ders çalışabilecekleri, boş vakitlerini geçirebilecekleri sosyal alanlar yaratıyor. Bağımlılıkla ilgili okullarda seminerler veriyoruz. Gençlerimizin güzel bir şekilde yetişebilmeleri, topluma yararlı bireyler olabilmeleri için yapılması gereken ne varsa elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz.  Bugün buraya gelen Yazarımız Günce Demirkaya’ya ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yazar Gülce Demirkaya, yazılarının genç yaşına rağmen yazarlar tarafından oldukça beğenildiğini ve ilk başlarda kitap çıkarmayı düşünmediğini belirterek, nadir görülen ciddi bir rahatsızlık olan "pfapa" sendromuna yakalanan 3,5 yaşındaki kız kardeşi Ceren Demirkaya’nın tedavisi için kitap çıkardığını söyledi.

-“Büyüdükçe daha derin yazmaya başladım”-

Yazar Gülce Demirkaya, 8 yaşından beri yazmaya başladığını anlatarak, "Yazmak, kendini ifade etmenin tek yolu. Ben kendimi yazarak ifade ediyorum. Hikâye, masal yazarak başladım. İlkokul sınavlarında kompozisyon yazmamız istenirdi. Tahtaya en güzel kompozisyon yazanlar çağrılırdı. İlk sırada ben olurdum. Büyüdükçe daha derin yazmaya başladım. Yazdım yazdım, hiç durmadan yazdım. Lisede okurken bir yarışma düzenlendi. Önce kendime güvenemedim. Ama arkadaşlarım destek oldu. Yazdım ama bir şeyleri eksik hissettim. Öner Yıldırım hocamın yanına gittim. Yazdıklarımı görünce şaşırdı. Diğer yazılarımı istedi. Yazdıklarımı beğendi. 2,5 ay boyunca Öner hocam bana yardımcı oldu. Sonra hocam kitap çıkartmam gerektiğini söyledi. Kendimden ümitsizdim. Fakat kardeşimin rahatsızlığı aklıma geldikçe bu işe daha şevkle bağlandım. Yazmaya daha sıkı sarıldım. Daha sonra kitabım çıktı.” diye konuştu.

-“Gülce birkaç yıl içinde çok tanınacak”-

Samsun Seyir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Drama Öğretmeni Öner Yıldırım, Yazar Gülce Demirkaya’nın birkaç yıl içerisinde çok tanınacağını ifade ederek, "Gülce, 8 yaşındayken mahallenin çocuklarını toplayıp tiyatroma getiriyordu. O zamandan beri kendisini tanıyorum. Bir gün yazdığı bir yazıyı bana getirdi. Diğer yazılarını da okudum, çok şaşırdım. Sonra ona yardımcı oldum. Yazar arkadaşlarıma Gülce’nin yazılarını gönderdim. Onlar da çok beğendiler. Gülce birkaç yıl içinde çok tanınacak, çok iyi bir yazar olacak. Gülce şu anda Türkiye’de, Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu’na üye, kitabı bandrollü, vergi mükellefi olan en genç yazar." dedi.

 

Söyleşinin sonunda Ünye Elele Derneği Başkanı Adem Atik,Türkiye’nin en genç yazarı Gülce Demirkaya’ya çiçek takdim etti.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.