Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Akkuş’ta yonca tohumu dağıtımı
Akkuş’ta yonca tohumu dağıtımı
14 Mart 2018 Çarşamba 16:55
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın boş arazilerin değerlendirilmesi ve hayvancılıkta ülkenin ihtiyacı olan kaba yemin temin edilmesi için uyguladığı "Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi" kapsamında Akkuş'ta vatandaşlara yonca tohumu dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi" kapsamında Akkuş'ta vatandaşlara yonca tohumu dağıtıldı.

-“Tarım desteklemeleri çiftçinin yüzünü güldürüyor”-

Akkuş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Serdar Çinicioğlu, Tarım desteklemelerinin çiftçinin yüzünü güldürdüğünü ifade ederek, “Bakanlığımız yaptığı desteklemelerle çiftçimizin her zaman yanında. Bugünde burada bunun bir örneğini görmekteyiz. Çiftçilerimize hayırlı olsun.” dedi.

-“Bu tür projelerle vatandaşlarımızın yüzleri gülmeye devam edecek”-

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş'un tarım ve hayvancılık için elverişli bir ilçe olduğunu söyleyerek, "Bildiğiniz gibi tarım ve hayvancılık sektörü bir birini besliyor. Ektiğiniz yem bitkileri, hayvancılığın daha da gelişmesini sağlayacak. İnşallah bu ve bunun gibi projeler sayesinde ilçemizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimizin yüzleri gülmeye devam edecektir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından çiftçilere yonca tohumu dağıtıldı.

 

Akkuş İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğünün düzenlediği programa Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serdar Çinicioğlu, Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya ve çiftçiler katıldı. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.