Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Fiskobirlik’e ihanet ettik, bu hallere biz getirdik
Fiskobirlik’e ihanet ettik, bu hallere biz getirdik
30 Kasım 2008 Pazar 21:15
Fiskobirlik’in öyle kendi kendine batmadığına, ortak, yönetim kurulu üyesi, idareci herkes tarafından yapılan ihanetler sonucu battığına dikkat çeken Fiskobirlik kongre delegeleri Lütfü Dumanoğlu ve İhsan Kurt, “Bizi ve bizim gibi bir çok arkadaşımızı kendi oyunlarına alet ederek Fiskobirlik’e ihanet ettirenleri Allah’a havale ediyoruz” dediler.

Uzun bir süredir bir kilo bile fındık vermedikleri Fiskobirlik’e, kendilerinden ortaklık cüzdanlarını alıp, 25-30 kilo fındık yatırarak üyeliklerinin sürdürülmesini sağlayanların asıl derdinin, Fiskobirlik’in yaşamasını sağlamak değil, kendi menfaatlerinin sürmesini sağlamak olduğunu belirten Fiskobirlik kongre delegeleri Lütfi Dumaoğlu, İhsan Kurt ile altı delege arkadaşı kongre sırasında yaptıkları açıklamada, ”Bugün burada sadece birilerinin ayak oyunlarına alet olmak üzere bulunan bizler kendi öz kuruluşumuza karşı yaptığımız yanlışlığın vebali altından nasıl kalkacağımızı düşünüyoruz” dediler.

“Fiskobirlik üzerinde 70 yılı aşkın süredir oynanan oyunlardan ve masa başında yapılan delegelerden bugünkü kadar haberdar olamamışız, bundan dolayı kendimizi asla affetmeyeceğiz” diye konuşan Dumanoğlu ve Kurt, delege belirleme işinin son dönemde kooperatif başkan ve yönetim kurullarının ellerine geçtiğine işaret ederek, “Eskisi gibi İlçelerde, sandık, mandık kurulduğu da yok. Masa başında delege belirleniyor. Bizleri kendilerine inandığımız en yakın arkadaşlarımız açık söylemek gerekirse yöneticilikten alacağı üç beş kuruşluk maaş için çıkarlarına alet ettiler. Ne kadar büyük bir gaflet içersinde kalmışız ki bu pisliğe alet olduk. Kendi bastığımız dalı bile, bile keserek öz kuruluşumuz Fiskobirlik’e ihanet ettiğimiz için yüzümüz kızarıyor. Bizlere bu kötülüğü yaptıranları Allah’a havale ediyoruz” şeklinde konuşarak, Fiskobirlik’te yaşanan bir gerçeğin daha altını çizdiler.

 
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.