Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Sevsinler Seni Arpacıoğlu”
“Sevsinler Seni Arpacıoğlu”
1 Aralık 2008 Pazartesi 00:22
Söz düellosu sürüyor..
Ünye Belediyesi temizlik aracının şehirden topladığı çöpleri Bayramca Mahallesi Tabakhane Deresi kenarına döktüğü iddiasıyla haberini yayınlayan Hizmet TV ile Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu arasındaki söz düellosu sürüyor.
Gürel, Belediye Başkanı Arpacıoğlu’nun kendisiyle ilgili yaptığı açıklamayı Başbakan Tayip Erdoğan’ın üslubuyla “Sevsinler Seni Arpacıoğlu” diyerek yanıtladı.

Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’nun, kendileri hakkında şantajla para istediğini iddia ederek sağa-sola açıklama yapmasını en masumane deyimle ahlaksızlık olarak değerlendiren Hizmet TV Genel Yayın yönetmeni Şakir Gürel, bunu ispat edemeyenin de müfteri olacağını kaydetti.

 Temizlemekle yükümlü olduğu şehir merkezini kendi temizlik araçlarıyla kirletirken, “fena yakalanan” Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’nun, kamuoyundan özür dileyip, sorumlular hakkında soruşturma başlatmak yerine, Hizmet TV vericilerinin elektrik fişlerini kesmesi karşısında suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden Hizmet TV Genel yayın Yönetmeni Şakir Gürel; ayrıca Başkan Arpacıoğlu tarafından konuyla ilgili olarak kamuoyuna yapılan açıklamanın da kendilerine geç geldiğini söyledi.

Gürel, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Söz konusu açıklama, televizyonumuza ulaştığında diğer basın kuruluşlarında yer aldığından ve haber değerini yitirdiğinden haber bültenlerimizde yer almayınca, adeta bunu fırsat bilen Başkan Arpacıoğlu’nun, son günlerde başta mahalle muhtarları ve belediye personeli olmak üzere haber ulaştırabildiği hemen her yere, kendisine şantaj yapılarak para istenildiği ve istenilen parayı vermediği için söz konusu çöp haberinin yapıldığını iddia ederek kafaları karıştırmaya, olayı amacından saptırarak kişiselleştirmeye ve bu yolla olayları örtbas etmeye çalıştığı tarafımızdan gözlemlenmekte ve gelişmeler dikkatle izlenmektedir. Ünye Belediye Başkanı Sayın Ahmet Arpacıoğlu’ndan kendi değimiyle “kızıl yetimin hakkını” isteyen de, veren de, kızıl yetimin hakkı istenmediği halde istendi diyen de, en masumane deyimle ahlaksız, ispat edemeyen de müfteridir.

Söz konusu olaylarla ilgili, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu hakkında, Ünye Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu için, açıklamamızda detaya girilmemeye özen gösterilmiştir. Hakkımızı bundan böyle de, başta yargı olmak üzere, yasal her zeminde aramaya ve almaya devam etme kararlılığımızdan, hiç kimsenin şüphe duymamasını diliyoruz.”
YORUMLAR
Başlık : hayret Tarih : 8 Ocak 2009 / Pazar Üye Adı :kadirveyiso?lu
şakir bey necip avcıyı arasın herhalde parasız kaldı gerçi anlaşırlar seçimler olmasa şakir parayı nereden bulacak ünyemiz kimlere kalmış
Başlık : para par apara Tarih : 5 Aralık 2008 / Pazar Üye Adı :
şakir gürel ve başkan ters düştü. ortdada bişeyler var... nalet olsun içimdeki insan sevgisine...