Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
Şirin ÜNYE Gazetesi tarafından düzenlenen anketten iddianın büyüğü çıktı… AK Parti % 42 - MHP

Seçimlere 3 hafta kala seçmenin nabzını tuttuk. Haftalık yayınladığımız Şirin ÜNYE Gazetesi adına ilk anketimizi düzenledik.


Şirin ÜNYE Gazetesi'nin daha önceki seçimler öncesinde gerçeği % 100'e yakın yakaladığı anketlerden sonuncusunu 7 Mart Cumartesi günü yaptık.


Ünye'nin genelindeki 18 mahalle ve şehir merkezindeki 7 esnaf bölgesinde 40 anketör ve 1853 kişiyle düzenlediğimiz anketten AK Parti ile MHP arasında kıyasıya bir yarışın sürdüğü ortaya çıktı. Anket sonuçlarına göre, şu anda AK Parti % 42 ile 1. parti olurken, MHP % 37 ile 2. parti durumunda.


AK Parti'nin % 5 farkla önde götürdüğü yarışmada, MHP'nin gerilerden gelerek sürdürdüğü yükselme sonucunda oyunu % 37'ye çıkarması, bu seçimde belediye başkanlığı için "Ben de varım" iddiasını ortaya koydu. Anket sonuçlarından, MHP'nin daha çok karar-sızlardan olmak üzere, hemen hemen bütün parti tabanlarından oy aldığı belirlendi. Geçen belediye seçimlerinde % 52 oy alan AK Parti'nin ise, kaybettiği% 10'luk oyunun, % 7.5'inin MHP'ye, % 2.5'inin Saadet Partisi'ne kaydığı gözlendi.


Bu seçimde Osman Yurt'un dışında yeni bir adayla seçime hazırlanan ve her durumda iddiasını ifade eden Harun Reşit Sever'le CHP'nin, beklediği oyu alamadığı ve % 10 oy yüzdesiyle 3. parti olduğu ortaya çıktı.


Ankete göre, Ünye'de MHP'den sonra oyunu yükselten bir diğer partinin Saadet Partisi'nin olduğu gözlendi. SP, Genel Başkan Numan Kurtulmuş'la yakaladığı yükselme grafiğine göre Ünye'deki oyunu % 3'e yükseltti.


Ünye'de seçime katılan DS7 ve BBP'nin oy yüzdelerinin çok düşük kaldığı anket sonuçlarına göre, ayrıca kararsız seçmen sayısının % 6'ya kadar indiği ortaya çıktı.


Şirin ÜNYE Gazetesi geri kalan 20 gün içinde iki anket daha yaparak Ünye'deki seçimin nabzını tutmaya devam edecek. Seçime iki gün kala yapacağı son ankette ise, Ünye'deki seçimin sonucunu ilan edecek.


 

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=1971 Adresinden 23.01.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.