Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
Tarım aletlerinde ve motorlu testerelerde bakım önemli

Ünye Demir Ticaret Zirai Makine Perakende Satış ve Tamir İşletmecisi Mesut Demir, gazetemize yaptığı açıklamada, tırpan ve ağaç kesme motorlarını bir sonraki sezonda da verimli kullanabilmek için depoya koymadan bakım ve onarımlarının yapılması gerektiğini söyledi.


“Üreticilerimiz tam sezona girdikleri anda motorları ile ilgili sorun yaşamamak ve mağdur olmamak için motorlarının bakım, onarım ve tamirlerini depolarına koymadan yaptırsınlar” diyen Demir, şunları söyledi:


“Fındık sezonun yaklaşması ile birlikte çiftçilerimiz bahçelerinde tırpan işlerini gerçekleştirdiler. Hasat sonrası ise bahçelerde dal budama ve dal kesme işlerini yaptılar. Tabi bunlar yapılırken tırpan ve ağaç motorları kullanılarak, şuanda depolarına girdi. Bu tırpan ve ağaç motorları önünüzdeki kış ayı boyunca evlerin depolarında duracak. Ancak önümüzdeki sezona daha verimli başlamaları, tırpan ve dal kesme sezonuna girdiklerinde motorlarını daha verimli kullanmaları ve mağdur olmamaları için çiftçilerimize motorlarının ve tarım araçlarının bakım, onarım ve tamirlerini yaptırmalarını öneriyorum. Ayrıca motorların bakım ve onarımları yapılıp depolara konulursa bu motorun ömrünün uzamasını ve sezona girildiğinde daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.” 


 


 

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=52680 Adresinden 19.01.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.