Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
Ünye’den Pelitliyatak’a Gönül Köprüsü

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ünye’nin en uzak mahallesi olan Pelitliyatak İlk ve Ortaokulu’nu kardeş okul ilan ederek “Gönül Köprüsü” projesini hayata geçirdi.


Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Betül Temel’in ortaya çıkardığı fikir ile hayata geçen, Müdür Yardımcısı İsmail Baki Başkanlığında, Edebiyat Öğretmeni Yaşar Başar, Rehber Öğretmenleri Emre Yaşa ve Esen Karaçuha’nın katılımıyla projenin ilk etabı olarak öğrencilerle gezi yapıldı.


Proje kapsamında okul öğretmenleri tarafından yapılan duyuru ile öğrenciler kampanyaya ilişkin bilgilendirildi. Kampanyaya ilgi gösteren öğrenciler kırtasiye-oyuncak-kıyafet yardımlarıyla kampanyaya katkıda bulundu.


Projeyle hem öğrencilere yardımlaşma duygusunu yaşatmak ve onlarda bu bilinci artırmak, hem de ihtiyacı olan öğrencilere yardım etmek amaçlanırken, okullar arasında “Gönül Köprüsü” düşüncesi pekiştirildi.


Kampanyada toplanan malzemeler Okul Müdürü İbrahim Elibolca ve Müdür Yardımcısı Cuma Gündüz’ün destekleriyle Pelitliyatak İlkokulu’na ulaştırıldı.


Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kardeş okul öğrencileri tarafından bayraklarla karşılanırken, lise öğrencileri de onlara çikolata ve çeşitli hediyelerle karşılık verdi.


 


Gönül köprüsü buluşmasında öğrenciler tarafından toplanan malzemeler Pelitliyatak ilk ve ortaokulu öğrencilerine hediye edildi.

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=52681 Adresinden 19.01.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.