Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
Öğrencilerden Arakan’a 29 bin liralık yardım

 


 


Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü ilçedeki 11 liseyle birlikte düzenlendiği “Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Elini Uzatıyor” çalışması kapsamında 29 bin 346 liralık yardım topladı. Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ve kampanyaya destek veren Okul Müdürleri, Ünye Müftüsü Vedat Başsan’ı makamında ziyaret ederek elde edilen gelirin Türkiye Diyanet Vakfı’nın ilgili hesabına yatırıldığı ile ilgili belgeyi sundu.


 Ziyarette Uysal, “Liselerimizde çocuklarımızda farkındalık oluşturalım, yardımlaşma duygusunu geliştirelim, kendimizin dışındakileri kişileri de düşünelim, şefkati, merhameti, insani duyguları ön plana çıkaralım düşüncesi ile ortaya böyle bir kampanya çıkardık. Sayım Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu, Arakan’da devam eden bir zulüm var. Hem bu zulme dikkat çekelim, hem de Arakanlı kardeşlerimize ne kadar gücümüz yetiyorsa o kadar yardım edelim düşüncesi ile kermes düzenledik. Bunu okullarımıza gün gün böldük. Her okulumuz bir günü paylaşarak bu kermesi düzenledi. Kermesten elde edilen geliri ise Diyanet Vakfımızın hesap numarasına yatırdılar. Bu çalışma çocuklarımızın çalışması. Öğrencilerimize, katkı sağlayan velilerimize, öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Ünye Müftüsü Vedat Başsan ise öğrencilerin bu tür bir yardım kampanyasına katılmasının anlamlı olduğunu, öğrencilerin böyle bir bilinçle hareket etmelerinin kampanyaya ayrı bir anlam kattığını ifade ederek öğrencileri, velileri ve öğretmenlerini kutladı.


Ünye’de 11 okulda düzenlenen kermeslerde toplam 29 bin 346 lira 25 kuruş gelir elde edilerek Türkiye Diyanet Vakfı’nın Arakan hesabına yatırıldığı ifade edildi.


 


 

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=52705 Adresinden 19.01.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.