Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
“Devlet sizin ayağınızda”

 


 


 


 


Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Halk Buluşmaları programı kapsamında İnkur Mahallesi’nde vatandaşlar ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi, önerilerini aldı. 


Kaymakam Güney, İnkur Merkez Camii’nde vatandaşlarla cuma namazını kıldıktan sonra camii avlusunda düzenlenen toplantıda vatandaşlarla buluştu.


-“Devlet sizin ayağınızda”-


Kaymakamlıkların, devletin taşradaki merkezi idare temsilcisi olduğunu belirten Kaymakam Güney, yerel yönetimlerin başı olarak da Ünye Belediyesi ile birlikte vatandaşlarla “Halk Buluşmaları”nda bir araya geldiklerini söyledi.


Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Bütün kurum ve kuruluşlarımızla devlet sizin ayağınızda. Sizleri dinlemek, çözebileceğimiz sorunları nasıl çözeceğimizi konuşmak, çözemeyeceğimizi neden çözemediğimizi anlatmak için buradayız.” dedi.


İnkur Mahallesi sakinleri; mahallelerinde sokak lambalarının yanmadığını, elektrik kesintileri yaşadıklarını, ağaç dallarının elektrik tellerinin arasına girdiğini ve tehlike arz ettiğini, İnkur’un bazı noktalarında yol sorunu olduğunu, kadastro yenileme çalışmalarını bir an önce beklediklerini söylediler. Bununla birlikte Ordu’nun Büyükşehir olmasının ardından beldeden mahalleye dönüştüklerini hatırlatarak, daha sağlıklı ve hızlı hizmet alabilmek adına İnkur Mahallesi’nin bölünmesini istediklerini dile getirerek, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney Başkanlığı’nda oluşan heyetten sorunlarına çözüm istediler.


-“YEDAŞ henüz İnkur’a giremedi!” -


İnkur Mahalle halkının elektrikle ilgili sorunlarının çok olması üzerine açıklama yapan YEDAŞ Ünye Şube Müdürü Ali Kemal Yılmaz, şunları söyledi:


“Henüz İnkur Mahallemize giremedik, Ünye’de bütün armatörleri değiştiriyoruz, yeni cep tipi armatörler takıyoruz. Tekkiraz ve Pelitliyatak Mahallerinde çok güzel oldu, vatandaşlarımız da çok memnun. Bu bölgede ilk armatörünü değiştireceğimiz yer İnkur bölgesi. Bu şekilde aydınlatma sorununun önüne geçeceğiz. Diğer taraftan Ünye’den çıkan dağıtım hattı Akkuş’a kadar bu bölgenin enerjisini sağlıyordu. Her ne kadar korumalarımız ve sistemimiz olsa bile Akkuş’ta, Tekkiraz’da, Pelitliyatak’ta meydana gelen arızalar İnkur Mahallesi’ni de etkiliyordu. Artık Akkuş’a trafo merkezi yapıldı. Yani Ünye’deki gibi Akkuş’ta da merkez kuruldu ve Akkuş’tan Yeşilkent sapağındaki kabin binasına kadar şebekeyi Akkuş’tan besleyeceğiz. Dolayısıyla İnkur bölgesi Ünye trafo merkezinden beslenecek. Bu da arıların yüzde 80 azalmasını sağlayacaktır.” 


Ünye Kadastro Müdürü Alp Arslan Çelik ise kadastro yenileme çalışması ihalelerinin paket hainde yapıldığını bu kapsamda Mart ayında İnkur Mahallesi’ni de kapsayan paket ihalesinin yapılacağını ve Mart ayından sonra en kısa zamanda İnkur’da kadastro yenileme çalışmalarının başlayacağını söyledi.


 -“İnkur’a 1 milyon 547 bin 633 lira yatırım yaptık”-


Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İnkur’un bölünmesi gerektiğine kendisinin de inandığını, bu kapsamda oluşturulan komisyonun gerekli çalışmaları yürüttüğünü, 5 metrenin altındaki yerlere mikserin giremediğini eğer vatandaşlar yol için yer verirlerse yapabileceklerini söyleyerek, “İnkur bizim en yakın ve en güzel mahallelerimizden biri. İnkur’a bu zaman kadar 16 bin 399 metrekare beton yol, 19 bin 926 tonluk malzemeli bakım, bin 950 metre V kanalı, 453 metrelik yağmur suyu hattı ve 510 metrekare ise parke taş uygulaması yaptık. Yolla ilgili İnkur’a toplam yatırım 1 milyon 547 bin 633 lira.” dedi.


-“Devletimiz vatandaşa hizmet için var”-


Devletin vatandaşa hizmet için var olduğunu ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, şunları söyledi:


“Her konuda vatandaşın yanında yer alan ve vatandaşa hizmet için var olan devletimiz, özellikle son 15 yılda ekonomi, sağlık, eğitim ve sosyal yardımlar alanlarında reform niteliğinde atılımlar gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bugün dünyada Türkiye kadar vatandaşının yanında olan, ihtiyacı olanların ihtiyacını karşılayan, vatandaşlarına her türlü sosyal yardımları yapan başka bir ülke yok. Elbette her şeyin en iyisine layık olan milletimize bunu yeterli görmüyoruz ve daha çok çalışarak her alanda vatandaşlarımızın yaşam standardını en üst seviyelere çıkarmanın gayretini gösteriyoruz. İşte bunu yaparken de kıymetli vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini birinci ağızdan dinlemek amacıyla halk buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmalarda gündeme getirilen konuların çözümü içinde tüm kamu kurumları olarak el birliği içinde gereğini yapacağız.” 


 


Kaymakam Güney başkanlığındaki toplantıya; Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür Vekili Nurettin Görür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, Malmüdürü Cemal Yıldız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ferda Yıldırım, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakan Kuzu, İlçe Kadastro Müdürü Alparslan Çelik, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=54383 Adresinden 20.02.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.